Plener Malarski

czwartek, 18 Maja 2023

Zapraszamy wszystkich entuzjastów sztuki i piękna do udziału w wyjątkowym Plenerze Malarskim pt. "Piękno natury powiatu polkowickiego i uroki jego architektury". To doskonała okazja, aby zanurzyć się w artystycznym procesie, odkrywać wyjątkowe krajobrazy i tworzyć niezapomniane dzieła sztuki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Polkowicki Kamil Ciupak.

Plener Malarski jest pierwszym tego typu wydarzeniem artystycznym integrującym dwie instytucje kultury z terenu powiatu polkowickiego, którego głównym celem jest ukazanie bogatych walorów przyrodniczych i architektonicznych. Poprzez ukazanie piękna lokalnych terenów ma za zadanie promocję nie tylko stricte samego miasta, lecz ukazanie go jako centrum wraz z otaczającymi go skarbami. W poprzednich latach plenery malarskie odbywały się w Polkowicach, Żukowie, Guzicach i Grodowcu. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Gaworzycach, 23 czerwca w godzinach od 9.00 do 17.00. Będzie to czas pełen inspiracji, podczas którego będziemy mogli wyrazić swoje pasje malarskie i czerpać z piękno otaczającej nas przyrody oraz architektury powiatu polkowickiego. Zachęcamy do udziału zarówno doświadczonych artystów, jak i początkujących, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i odkrywać nowe perspektywy w sztuce malarskiej.

Komisarzem pleneru będzie doświadczony wykładowca ASP we Wrocławiu, Andrzej Kabat, który udzieli cennych wskazówek. Towarzyszyć mu będzie również utalentowana artystka i plastyk, Kinga Wróblewska. Dzięki ich doświadczeniu i wiedzy uczestnicy pleneru będą mieli okazję uczyć się od najlepszych i rozwijać swoje umiejętności artystyczne.

Prace wykonane podczas pleneru będą oceniane przez komisję konkursową, a dla finalistów przewidziano atrakcyjne nagrody. To wyjątkowa szansa, aby zaprezentować swoje talenty i pasję szerszej publiczności oraz być docenionym za twórcze wysiłki. 

Aby wziąć udział w plenerze, konieczne jest zapoznanie się z Regulaminem oraz dostarczenie wypełnionej karty zgłoszeniowej do Centrum Kultury w Polkowicach (ul. Skalników 4, 59-100) lub mailowo na adres: agata.baran@ckpolkowice.pl.

Wpisowe wynosi 50 zł i należy je wpłacić na konto: SANTANDER BANK POLSKA  S.A.O/POLKOWICE  56 1090 2109 0000 0001 4405 8485  tytułem: Plener Malarski 2023. Na płatności czekamy do 19 czerwca. Organizator zapewnia podobrazia o wymiarach 50x70 oraz farby olejne lub akrylowe.

Plener Malarski "Piękno natury powiatu polkowickiego i uroki jego architektury"  to nie tylko okazja do twórczego działania, ale również doskonały pretekst do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń z innymi pasjonatami sztuki. Bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia i pozwól, by Twój pędzel ożywił piękno naszego regionu.

 

Plakat promujący wydarzenie

 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale: