Sala Reprezentacyjna – Sala Ślubów

Sala Reprezentacyjna od razu przyciąga uwagę pięknym freskiem przedstawiającym mitologiczną historię Orfeusza i Eurydyki. To malarskie dzieło powstało na życzenie dawnych właścicieli Pałacu: Charlotty oraz Friedricha von Eckartsbergów, stając się główną ozdobą dekoracyjnego plafonu, wzbogaconego sztukateriami. Późnobarokowy styl wykończenia dodaje sali niepowtarzalnego charakteru, odróżniając ją od innych pomieszczeń w pałacu.

Sala ta, z uwagi na swój wyjątkowy klimat, będzie przeznaczona m.in. na uroczystości ślubne. Para Młoda oraz ich goście będą mieli okazję poznać piękną historię i przesłanie mitu, który obrazuje miłość tak silną, której nawet śmierć nie powstrzyma. To niezwykłe dzieło sztuki inspiruje do refleksji nad siłą miłości i poświęcenia.

Sala Reprezentacyjna to nie tylko przestrzeń pełna uroku, ale także artefakt historyczny. To idealny pretekst, by wykorzystać tę salę do działań edukacyjnych, które pozwolą na pogłębianie wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego i historii sztuki. To miejsce na organizację wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, recitale czy spotkania autorskie.

 

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: