Wystawa „Oblicza kobiety” – malarstwo Renaty Brzozowskiej

Polkowickie Dni Teatru to nie tylko spotkania z teatrem, ale również i sztuką. Podczas 22. edycji „Oblicz Teatru” zapraszamy zatem do obejrzenia wystawy „Oblicza Kobiety”, podczas której zaprezentowane zostaną obrazy autorstwa Renaty Brzozowskiej, mistrzyni kobiecego portretu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 marca o godz. 18.00 w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach.

Kobieta zmienną jest – jak mówi popularne powiedzenie, jednak zmienność ta jest czasami niezwykle trudna do uchwycenia. Udało się to Renacie Brzozowskiej, która swoje malarstwo poświęciła magii i wewnętrznej sile kobiety, często pochłoniętej w tańcu. Wystawa „Oblicza kobiety” to nie tylko próba ukazania kobiecości, ale przede wszystkim fascynujące studium jej różnorodności.

Maluję i rysuję odkąd byłam w stanie trzymać kredki. To ta część życia, która jest od Zawsze. Moja potrzeba manualnej manifestacji zachwytu nad tym co widzę i czuję, kreowania tworów mojej wyobraźni. Zajmuję się malarstwem figuratywnym w technice olejnej. Od kiedy pamiętam pociągały mnie tematy związane z ruchem i tańcem. Flamenco stało się nutą przewodnią i miłość do tej sztuki przeżywałam bardzo intensywnie. Od jakiegoś czasu w rejony mojej twórczości wkradła się „cisza”, która jest w swoim rodzaju dialogiem z czymś bardzo osobistym w mojej głębi. Taki Zen, Tao, Medytacja…
Renata Brzozowska

Wystawa otwarta będzie w dniach 14.03-5.04. Wstęp bezpłatny.

Warsztaty malarskie 

Zapraszamy również na warsztaty malarskie „Szukając postaci”, które poprowadzi autorka prac – Renata Brzozowska.

Warsztaty odbędą się 27 marca w godz. 16.30-19.30 w Atelier Rynek 4A (dawne studio tańca).

Rezerwacje: 76 746 88 20

Bilety: 36 zł dla uczestników Pracowni Malarstwa Sztalugowego, Stowarzyszeń Artystycznych i Pracowni Sztuki
45 zł dla miłośników i sympatyków sztuki, osób indywidualnych z Polkowic i okolic

Ilość miejsc ograniczona!

Bilety można nabyć w kasach Centrum Kultury w Polkowicach.