Wspólnie uczcijmy pamięć powstańców

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 wybuchło Powstanie Warszawskie – największa operacja militarna działającej w podziemiu Armii Krajowej skierowana przeciwko okupującym Polskę wojskom niemieckim. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, postanowiliśmy upamiętnić to wydarzenie oraz jego uczestników.

Centrum Kultury w Polkowicach wraz z Towarzystwem Historycznym „Victoria” zapraszają wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w 76. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia na Rynku w Polkowicach od godz. 15:00. Będzie to okazja to uczczenia tego historycznego zrywu oraz edukacji poprzez zetknięcie z żywa historią. W programie przygotowaliśmy m.in. prezentację broni i sprzętu, dioramy historyczne, wielkoformatową grę planszową, stanowisko do wykonywania przypinek i rodzinny konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim.

O godz. 17:00 zatrzymamy się podczas Godziny „W”, po której nastąpi koncert zespołu „Postanowiłem Zmądrzeć” oraz pokaz plenerowy filmu „Powstanie Warszawskie”.

Dodatkowo w Galerii „Rynek 26” w dniach 30 lipca-7 sierpnia zorganizowana zostanie wystawa członków Towarzystwa Historycznego „Victoria” pn. „Warszawa ‘44”.

Wstęp na wydarzenie oraz wystawę jest bezpłatny.

Przypominamy, że podczas trwania wydarzenia obowiązuje przestrzeganie aktualnych obostrzeń sanitarnych, w tym zasłanianie ust i nosa.