Koncert ku pamięci ks. Ludwika Kośmidka

Człowiek ciepły i życzliwy – ks. Ludwik Kośmidek, wieloletni kapłan Polkowic, odszedł od nas dnia 28 marca 2020 r. w 87. roku życia, w 61. roku kapłaństwa.

Po święceniach kapłańskich otrzymanych 21 czerwca 1959 r. z rąk abp. Bolesława Kominka pracował na parafiach w Oleśnicy, Miliczu, Wrocławiu, Gostkowie i Lubomierzu.

W 1984 r. został przeniesiony do Polkowic, gdzie pełnił funkcję dziekana dekanatu Polkowice. Po przejściu w stan spoczynku w 2006 r. pozostał na naszej parafii jako rezydent.

Ks. Ludwik Kośmidek był człowiekiem godnym uznania i naśladowania. Wielu polkowiczan wspomina go jako osobę cierpliwą i pobożną.

Niestety z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, mieszkańcy nie mieli okazji pożegnać honorowego obywatela Polkowic. Postanowiliśmy uczcić pamięć księdza koncertem muzyki poważnej, który odbędzie się 14 sierpnia 2020 r. o godzinie 19:00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach. W programie utwory Chopina i Mozarta w wykonaniu Teresy Kaban (pianino) i Henryka Błażeja (flet).

Bezpłatne wejściówki można odebrać w Galerii „Rynek 26”.

Przypominamy o zapoznaniu się z Procedurą bezpieczeństwa oraz poniższymi informacjami:
– wejście na koncert będzie możliwe na 30 minut przed jego rozpoczęciem. Otwarte będzie główne wejście naprzeciwko ołtarza,
– ze względu na panujące obostrzenia do każdej wejściówki zostanie dołączona „Ankieta wstępnej kwalifikacji”, którą należy wypełnić i przekazać obsłudze przed wejściem na koncert,
– na widownię zostaną wpuszczone osoby, które posiadają wejściówkę, złożą poprawnie wypełnioną ankietę, poddadzą się bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała, zdezynfekują ręce oraz będą zakrywać nos i usta w trakcie koncertu,
– po zakończeniu koncertu obsługa poprowadzi widzów do wyjścia – prosimy o nieopuszczanie świątyni w dużych grupach.