„Zbieramy H2O – na wodzie malowane” – wspólne malowanie

W środę, 12 sierpnia, przy Centrum Kultury w Polkowicach odbyła się kolejna część projektu „Zbieramy H2O – na wodzie malowane”, podczas którego 3 rodziny oraz polkowiccy artyści wspólnie malowali obrazy związane z motywem wodnym. Prace te ozdobią w najbliższym czasie zbiorniki na deszczówkę, które staną w wybranych miejscach w mieście.

– Dzisiejsze malowanie to najważniejszy etap naszego projektu, którego celem jest również aktywizacja mieszkańców – mówi Dagmara Gawlik, jedna z koordynatorek wydarzenia. – Obrazy, które dzisiaj powstały już niedługo będzie można odnaleźć w Polkowicach. Gdzie? Tego jeszcze nie będziemy zdradzać, ale sądzę, że Polkowiczanie szybko je zauważą.

Tym razem uczestnicy malowali dzieła Claude’a Moneta, Eugeniusza Dzierżenckiego, Hansa Andreasa Dahla i Jana Stanisławskiego. Motywem przewodnim była woda, która jest bohaterem całego projektu. Obrazy uczestników zostaną przeniesione na płyty PCV, które następnie zostaną zamontowane na zbiornikach magazynujących deszczówkę służącą do pielęgnacji zieleni miejskiej.

Projekt „Zbieramy H2O – na wodzie malowane” to połączenie ekologii, edukacji i kultury poprzez aktywne działanie, informowanie o możliwościach oszczędzania wody oraz prezentację światowych dzieł sztuki w przestrzeni miejskiej. W tym roku udało się postawić już 5 zbiorników, dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich w Polkowicach staną jeszcze 3 zbiorniki.