Dzień Kawy w Galerii „Rynek 26”!

Jaki jest ulubiony dzień wszystkich kawoszy? Oczywiście 29 września, czyli Dzień Kawy! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach kilka wydarzeń oraz premierę wyjątkowej nowości – kawy polkowickiej!

Kawa polkowicka to mieszanka specjalne wyselekcjonowanych ziaren 100% Arabica z Brazylii i Kolumbii o wyraźnie przebijającej owocowej nucie smakowej, a zarazem delikatnym i przyjemnym końcowym posmaku. Została skomponowana z inicjatywy Pawła Bajusa, mieszkańca Polkowic. Naturalny smak mieszanki powstaje w małej palarni kawy, gdzie ziarna wypalane są w tradycyjny sposób. Kawa polkowicka idealnie sprawdzi się na co dzień oraz jako prezent dla najbliższych lub gości.

Od godziny 16:00 zapraszamy mieszkańców do degustacji naszej nowości oraz udziału w wydarzeniach dodatkowych przygotowanych z okazji Dnia Kawy – wykładu na temat śląskiej drożdżówki z kruszonką, którą w swoim wierszu „Śląskie żarcie” wychwalał poeta Hermann Bauch, oraz jazzowego koncertu saksofonisty Dariusza Gruszeckiego.

Wstęp bezpłatny!

Pełny program Dnia Kawy (29 IX) w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach:
– od godz. 16:00 – degustacja kawy polkowickiej;
– 16:00 – wykład pt. „Śląska drożdżówka z kruszonką”, który poprowadzi Grzegorz Sobel, specjalista w zakresie gastronomii historycznej, doktor historii, bibliotekarz Uniwersytetu Wrocławskiego, publicysta i pisarz;
– 16:30 – koncert saksofonowy w wykonaniu Dariusza Gruszeckiego.