Wystawa prac uczestników projektów „Zbieramy H2O”

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac uczestników projektów „Zbieramy H2O”, którą można zobaczyć w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach do 31 października.

Projekty „Zbieramy H2O” powstały z uwagi na zeszłoroczne upały i nieustające zapowiedzi suszy. Projekty mają na celu edukację ekologiczną w zakresie oszczędzania wody, realne działanie w postaci zbierania wody opadowej z dachów budynków użyteczności publicznej, ale także są swoistymi galeriami sztuki. W ramach projektów powstało 20 prac malarskich nawiązujących do motywu wodnego inspirowanego dziełami znanych twórców, m.in. Claude’a Moneta, Vincenta van Gogha, Jana Stanisławskiego, Hansa Andreasa Dahla, Katsushika Hokusai’a oraz Eugeniusza Dzierżenieckiego. Powstałe prace malarskie wydrukowane w dużych formatach i wyeksponowane na zbiornikach wodnych stały się Galerią Sztuki w przestrzeni miejskiej. W obu edycjach pleneru wzięło udział ok. 40 osób – lokalnych artystów oraz rodzin z terenu Gminy Polkowice.

Partnerem I edycji projektu „Zbieramy H2O” był Wolontariat KGHM Polska Miedź S.A. Dzięki tej współpracy w czerwcu 2020 na terenie miasta rozstawionych zostało pięć zbiorników. Ta inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą mieszkańców, w związku z tym postanowiono pozyskać środki na kolejną edycję projektu.

II edycja „Zbieramy H2O – na wodzie malowane” odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”.

Wystawa "Zbieramy H2O"

Wystawa "Zbieramy H2O" 2

Wystawa "Zbieramy H2O" 3

Wystawa "Zbieramy H2O" 4