Kino Polkowice – nowe zasady funkcjonowania

Zgodnie z najnowszym komunikatem Ministera Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z dnia 5 lutego 2021 r. już wkrótce wznowimy seanse w naszym kinie! 

Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo naszych widzów. Dlatego będziemy działać zgodnie z „Wytycznymi dla kin w trakcie epidemii wirusa SARS-COV-2 w Polsce” przygotowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

Jak będzie wyglądać funkcjonowanie naszego kina w najbliższym czasie?

Oto kilka wskazówek, z którymi radzimy zapoznać się jeszcze przed seansem 

1. Jeżeli źle się czujesz lub masz niepokojące objawy, nie przychodź do kina! Zostań w domu lub skontaktuj się z lekarzem lub Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

2. W całym budynku wprowadzony został obowiązek założenia maseczki (zasłonięcia ust i nosa), także podczas seansów oraz kategoryczny zakaz konsumpcji

3. W przypadku powstania kolejki do kasy lub przed seansem, widzowie proszeni są o zachowanie dystansu zgodnego z aktualnym stanem prawnym.

4. Przed wejściem na teren kina każdy widz musi obowiązkowo zdezynfekować dłonie.

5. Pracownicy zostali zaopatrzeni w środki ochrony indywidualnej (maski ochronne, środki do dezynfekcji rąk). Po bezpośrednim kontakcie z klientem lub jego rzeczami osobistymi pracownicy będą dezynfekować lub myć ręce.

6. Dla widzów zostanie udostępniona maksymalnie połowa miejsc na sali – prosimy o zachowanie jednego wolnego miejsca między widzami, z wyłączeniem:

a. widza, który uczestniczy w pokazie z dzieckiem poniżej 13. roku życia;

b. widza, który uczestniczy w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;

c. osób wspólnie zamieszkujących lub pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

7. Prosimy o opuszczanie kina z zachowaniem wymaganego przepisami prawa odstępu.

8. Poczekalnia oraz sala kinowa będą wietrzone i wentylowane przed, w trakcie i po każdym seansie.

9. W całym budynku w widocznych miejscach zostaną umieszczone komunikaty informujące o podjętych działaniach zapobiegawczych, zapewniających bezpieczeństwo osobiste każdego z widzów.

10. Przy zakupie biletów widzowie zostaną poproszeni o podanie imienia. nazwiska oraz numeru telefonu, który posłuży do kontaktu w przypadku stwierdzenia przypadku zakażenia koronawirusem w budynku Kina.

 

Mimo wielu uniedogodnień, mamy nadzieję, że dzięki zachowaniu powyższych środków ostrożności będziemy mogli wspólnie i w bezpieczny sposób cieszyć się magią kina w Polkowicach 🙂

One thought on “Kino Polkowice – nowe zasady funkcjonowania

Możliwość komentowania została wyłączona.