Udało się! Mamy dofinansowanie z programu Edukacja Kulturalna 2021

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki naboru do programu Edukacja Kulturalna 2021. Ogromnie nas cieszy, że spośród przeszło 1.600 złożonych wniosków dofinansowanie otrzymają aż 2 nasze projekty. Na ich realizację otrzymamy łącznie 128 tysięcy złotych!

To również doskonała wiadomość dla mieszkańców gminy Polkowice, gdyż będzie się działo więcej i ciekawiej, gdyż oba projekty – „Upcykling – wyższa forma kultury” oraz „Zróbmy TEATR” – są skierowane są dla wszystkich polkowiczan. 

Projekt „Zróbmy TEATR” zakłada stworzenie plenerowego widowiska teatralnego z aktywnym uczestnictwem mieszkańców,  czyli tzw. teatr ze społecznością. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w regionie, zrealizowane w efekcie pracy warsztatowej profesjonalistów oraz amatorów. Spektakl wyreżyseruje Jacek Głomb, uznany w Polsce reżyser, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, a tematem przewodnim przedstawienia będzie repatriacja, która znacząco wpłynęła na obecny “wygląd” naszego regionu.

„Upcykling – wyższa forma kultury” to z kolei projekt proekologiczny, którego celem jest aktywizacja twórcza dzieci i dorosłych z terenów wiejskich i miejskich gminy Polkowice. Upcycling to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Mieszkańcy Polkowic w ramach tego projektu będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych oraz w tworzeniu plenerowych instalacji.

Dofinansowanie w wysokości 30 tys. złotych w programie Edukacja Kulturalna 2021 otrzymała również Fundacja Kulturolubni, która we współpracy z Centrum Kultury zrealizuje projekt o nazwie „Niech żyje bal! – Senior w Centrum” skierowany do osób w wieku 60+ z terenu gminy Polkowice. Projekt będzie składał się z cyklu spotkań i warsztatów (rękodzielniczych, kulinarnych, tanecznych itp.), których celem będzie organizacja balu przez jego uczestników.

Wszystkie powyższe projekty to wynik pracy i kreatywności naszych pracowników, którzy mimo ciągle zmieniającej się i utrudniającej kulturalną pracę sytuacji pandemicznej szukają pomysłów na kolejne ciekawe i atrakcyjne działania dla mieszkańców.