Artystyczne Polkowice

Z okazji Światowego Dnia Sztuki, który przypada 15 kwietnia, przygotowaliśmy dla mieszkańców wystawę plenerową prac uczestników zajęć z pracowni rysunku i malarstwa.

Wystawa prezentowana jest na 12 słupach ogłoszeniowych w Polkowicach, a jej celem jest promowanie sztuki i zwiększanie świadomości społeczeństwa wobec dziedzin kultury i sztuki. Jest to również okazja, by pokazać zajęcia, które prowadzone są przez naszych wykwalifikowanych instruktorów.

Na datę Światowego Dnia Sztuki wybrano dzień urodzin jednego z najwybitniejszych twórców w historii – Leonarda da Vinci, uznawanego za symbol wolności tworzenia i prawdziwego człowieka renesansu. Oprócz rzeźbiarstwa i malarstwa zajmował się również filozofią, matematyką, architekturą, inżynierią oraz wynalazkami. Święto zostało ustanowione przez International Association of Art w 2011 roku.

Dziś sztuka nie jest zamknięta w muzeach i galeriach – jest dostępna dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych grup społecznych. Wychodzi na ulice, kształtuje codzienność i coraz częściej widziana jest tam, gdzie panuje szara i smutna rzeczywistość.