„Działaj z sercem” – program mikrograntów

Mamy wspaniałą wiadomość dla stowarzyszeń, fundacji i mieszkańców, którzy chcą aktywnie działać i zmieniać swoje otoczenie – w gminie Polkowice ruszył właśnie Program Wolontariatu Miejskiego pt. „Działaj z sercem”. Do zdobycia nawet 1.500 zł na działania wolontariackie!

Program powstał z inicjatywy Polkowickiego Centrum Wolontariatu, Centrum Kultury oraz Urzędu Gminy Polkowice. Skierowany jest do mieszkańców, którzy mają pomysł na działanie o charakterze społecznym, kulturalnym lub ekologicznym na terenie gminy Polkowice, ale brakuje im funduszy, by je zrealizować.

Mikrogranty do 1.500 zł przyznawane będą grupom  formalnym, takim jak stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich i parafie, oraz nieformalnym składających się co najmniej z 3 członków, w tym pełnoletniego lidera.

By przystąpić do programu należy wypełnić wniosek osobiście lub przy pomocy koordynatora w Atelier Rynek 4A. Do 30 dni od daty złożenia wniosku jest on oceniany przez komisję programową. Następnie w przypadku pozytywnej weryfikacji z wnioskodawcami podpisywana jest umowa. Co ważne, wnioskodawcy nie otrzymują pieniędzy do rąk własnych – wszystkie rozliczenia są prowadzone będą przez Centrum Kultury w Polkowicach. 

Partnerami programu są firma PS&MS 

Projekty można realizować do końca 2021 roku, zatem zachęcamy do działania!

Regulamin programu mikrograntów „Działaj z sercem”

Wniosek programu mikrograntów „Działaj z sercem”

Sprawozdanie z przeprowadzonego projektu