Wielkie sprzątanie z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na terenie gminy Polkowice odbędzie się akcja „PosprzątajMy wokół siebie” pilotowana przez Polkowickie Centrum Wolontariatu. W Atelier Rynek 4A można odebrać worki oraz rękawiczki, by podczas spaceru pozbierać leżące wokół śmieci.

Zmień swoje otoczenie i pomóż nam zadbać o planetę. Czasami podniesienie jednej butelki może zmienić wszystko. Pamiętajcie, by swoje zdjęcia z akcji udostępniać poprzez hasztagi #WielkieSprzataniePolkowice oraz #PolkowickieCentrumWolontariatu!

Jest to kolejne zadanie z całorocznego planu działań ekologicznych i pierwsze, które odbędzie się pod hasłem Gminnego Planu Edukacji Ekologicznej na rok 2021 dla Gminy Polkowice – „Włącz się na klimat”.

W trakcie akcji sprzątania każdy może również stać się „Tropicielem odpadów” – eko bohaterem! Jeżeli znajdziesz większe wysypisko śmieci, zrób zdjęcie i z dokładnym opisem miejsca zgłoś je do Urzędu Gminy w Polkowicach we wniosku dostępnym na stronie internetowej UG