Niebieski koncert charytatywny – emisja online

19.03.2021

Niestety ze względu na zamknięcie działalności kulturalnej do 9 kwietnia „Niebieski koncert” musi przenieść się do Internetu. Wejściówki nie będą wydawane, wszystkich jednak zapraszamy na emisję koncertu oraz film „Poznajmy się lepiej” 24 kwietnia o godz. 19:00 na fb.com/ckpolkowice oraz www.ckpolkowice.pl!

Już po raz 3. zapraszamy polkowiczan do udziału w „Niebieskim koncercie” organizowanym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym roku dochód ze sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na leczenie Kuby, a koncert coverowy wykona zespół The Stingers. To wszystko już 7 kwietnia o godz. 19:00 w Kinie!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru. Jego celem jest edukacja w zakresie autyzmu oraz pomoc osobom dotkniętych tym zaburzeniem. 

Podczas wydarzenia wyświetlony zostanie film pt. „Poznajmy się lepiej”, a na scenie zagra zespół The Stingers, który wykona najpopularniejsze kawałki grupy The Police oraz utwory pochodzące z kariery solowej Stinga. Widzowie będą mogli zakupić również gadżety wykonane przez osoby z niepełnosprawnościami ze Stowarzyszenia Charytatywnego „Żyć Godnie” Warsztatu Terapii Zajęciowej w Polkowicach oraz maskotki wykonane przez Sołectwo Kaźmierzów.

The Stingers to nowy projekt powstały dzięki współpracy doświadczonych muzyków, przyjaciół i entuzjastów dobrego dźwięku. Lokalnej publiczności znani z formacji Naaman debiutującej pod koniec lat 90. Przez lata tworzyli polską scenę reggae, wydali 2 krążki, na których znalazły się energetyzujące numery. Tym razem sięgnęli po twórczość artysty, którego nie trzeba przedstawiać. Sting (a właściwie Gordon Matthew Sumner) jest muzyczną ikoną, jego osobowość i artystyczna wrażliwość zawładnęła pokolenia słuchaczy.

Wejściówki będą dostępne od 22 marca w Kinie oraz w Galerii „Rynek 26” za wrzut do puszki w wysokości 10 zł.

Cały dochód ze sprzedaży biletów oraz gadżetów i maskotek zostanie przekazany na leczenie Jakuba Bielaka, który od urodzenia cierpi na autyzm, upośledzenie umysłowe i całościowe zaburzenia rozwojowe, padaczkę, nietolerancję laktozy i glutenu oraz wrażliwe jelito. Kuba wymaga ciągłego leczenia, diety, wizyt u specjalistów, specjalistycznych badań i systematycznej terapii rozwojowej, które są bardzo kosztowne. Na co dzień Kuba jest wielkim fanem piłki nożnej, wyścigów Formuły 1 i motocyklowych, skoków narciarskich oraz dinozaurów. 

Kubie można pomóc również poprzez przekazanie 1% podatku na Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” w Złotowie, KRS 0000186434, cel szczegółowy: 347/B, Bielak Jakub. 

Wpłat można dokonywać również na konto fundacji: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem: 347/B, Bielak Jakub – darowizna.

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.

Wydarzenie odbywa się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie, zmiany daty lub odwołania wydarzenia ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. 

O wszystkich zmianach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.