Repertuar 21-23 maja

Kino Polkowice melduje gotowość do działania!
 
Zapraszamy już w najbliższy weekend na iście oscarową ucztę – zaprezentujemy Wam filmy, które w tym roku podbiły galę rozdania najbardziej prestiżowych nagród w przemyśle filmowym. Po tak długiej nieobecności mamy nadzieję, że jak i my jesteście spragnieni filmów na najwyższym poziomie.
 
 
21-23 V
godz. 15:00
Co w duszy gra
 
Animacja/komedia/przygodowy, USA 2020
Reż. Pete Docter
2 Oscary: najlepszy długometrażowy film animowany, najlepszy dźwięk
 
W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”.   Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.
 
21-23 V
godz. 17:30
Sound of Metal
 
Dramat/romans, USA 2019
Reż. Darius Marder
2 Oscary: najlepszy dźwięk, najlepszy montaż
 
Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.
 
 
 
21-23 V
godz. 20:00
Nomadland
 
Dramat, USA 2021
Reż. Chloé Zhao
3 Oscary: najlepszy film, reżyseria, najlepsza aktorka pierwszoplanowa
 
Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. „Nomadland”, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.