Koncerty (ogólno)dostępne

Wyobraź sobie ciepły, letni dzień, spacer w promieniach popołudniowego słońca, odpoczynek na ławce w parku, a w tle utwory polskiej muzyki jazzowej i klasycznej grane na żywo w Twoim ulubionym miejscu. Takie marzenia lubimy spełniać najbardziej, tym razem pod postacią koncertów (ogólno)dostępnych!

W trakcie wakacji zapraszamy na 7 wyjątkowych koncertów, które odbędą się w nieoczywistych miejscach na terenie gminy Polkowice. Zagrają dla Was uzdolnieni artyści, a cały projekt zakończy koncert online zespołu Włodek Pawlik Trio na facebooku Centrum Kultury!

Wszystkie koncerty mają charakter bezpłatny – wystarczy przyjść i cieszyć się muzyką! 

Projekt powstał dzięki środkom z programu Kultura Dostępna. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

PEŁNY PROGRAM

29 CZERWCA
18.00
Moskorzyn, taras przy świetlicy wiejskiej

Retro Quartet 

W programie zespołu znajdują się instrumentalne opracowania piosenek od okresu międzywojennego do lat dziewięćdziesiątych, standardów muzyki światowej, jak również słynnych tematów muzyki poważnej i filmowej. W Polkowicach w ich wykonaniu usłyszymy utworu muzyki jazzowej i klasycznej. Zespół zagra w składzie: Edward Piniuta (perkusja), Jerzy Szymaniuk (fortepian), Leszek Kucharuk (skrzypce), Janusz Lewandowski (kontrabas).

4 LIPCA
17.00
Polkowice – Stadion lekkoatletyczny PPK
19.00 
Polkowice – Pijalnia Piwa „Beczka”

Captain Rubble 

Zespół w składzie: Piotr Świętoniowski (keys), Łukasz Damrych (keys), Łukasz Sobolak (drum) zagra improwizowaną muzykę elektroniczną z elementami jazzu i hip-hopu.

14 LIPCA
17.00
Polkowice, Rodzinny Ogród Działkowy „Barbarka”
19.00
Komorniki, teren przy wiatach

A Vista Quartetto

Zespół powstał w październiku 2012 roku, rozwijał się pod kierunkiem Tomasza Pstrokońskiego-Nawratil i Christiana Danowicza, koncertmistrza Wrocławskiej Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. A Vista Quartetto tworzą absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dla których kameralistyka stanowi jeden z najistotniejszych elementów muzycznego rozwoju. W listopadzie 2013 roku zespół reprezentował Uczelnię na Koncercie Roku w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Dwukrotnie również otrzymał III nagrodę Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych w Jaworze (2012, 2013).

Repertuar zespołu obejmuje dzieła różnych epok, kwartety smyczkowe takich kompozytorów jak Haydn, Beethoven, Schubert, Shostakovich, Schnyder oraz liczne mniejsze formy, a także muzykę rozrywkową. W Polkowicach przedstawi utwory muzyki klasycznej.

24 SIERPNIA
15.30
Polkowice, Rynek, Centralny Park Zabaw i wypoczynku
17.30
Polkowice, Baseny zewnętrzne

Dubai Dixie Band

Dubai Dixie Band to pięcioosobowa grupa muzyków, grających jazz w tradycyjnym stylu nowoorleańskim. Zespół powstał w 2007 r. w związku z trasą koncertową w Dubaiu, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

DDB to muzycy Filharmonii Zielonogórskiej współpracujący z wieloma formacjami i solistami polskiej oraz międzynarodowej sceny jazzowej (m.in. Alex Band, Big-band Uniwersytetu Zielonogórskiego, Urszula Dudziak, Ewa Uryga, Piotr Baron, Maciej Sikała, Priscilla Jones). Repertuar zespołu zawiera standardy muzyki dixielandowej wykonywane przez takich muzyków jak Louis Armstrong, Joe King Olivier czy Edward „Kid” Odry. Znajdziemy w nim słynne „When The Saints”, „Hello Dolly”, „All of Me”, oraz inne porywające kompozycje np.: „At a Georgia Camp Meeting”, „Burbon Street Parade”. 

W składzie wystąpią: Andrzej Tumiński (trąbka), Karol Kot (puzon), Adam Gołemberski (tuba), Janusz Lewandowski (banjo), Edward Piniuta (perkusja).

1 WRZEŚNIA
19.00
Koncert online na facebooku Centrum Kultury

Włodek Pawlik Trio

Włodek Pawlik Trio to jedna z najważniejszych formacji polskiego jazzu, odnosząca sukcesy na arenie międzynarodowej, mająca swój udział w najbardziej spektakularnym sukcesie polskiego jazzu – zdobyciu nagrody Grammy w 2014 roku za płytę „Night In Calisia” nagraną z amerykańskim trębaczem Randy Breckerem oraz Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej. To zespół stanowiący od niespełna 30 lat główną płaszczyznę realizacji kompozytorskich i interpretatorskich wizji lidera. Kwintesencją stylu formacji jest umiejętność budowania artystycznej synergii pomiędzy słowiańską wrażliwością, popartą klasycznym wykształceniem każdego z muzyków, a ogromną erudycją i wirtuozerią improwizacyjną osadzoną w idiomie współczesnego jazzu.