Mamy kolejne dofinansowanie!

Centrum Kultury w Polkowicach znalazło się w gronie 200 domów kultury z całego kraju, które zostały beneficjentami projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Celem programu jest wyposażenie domów, centrów i ośrodków kultury w kompetencje i umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi cyfrowych oraz zakup sprzętu i infrastruktury informatycznej niezbędnych do prowadzenia online i/lub w formie cyfrowej działań edukacyjnych i animacyjnych dla lokalnych społeczności. Realizacja programu jest elementem działań wspierających instytucje kultury w związku z pandemią COVID-19. Budżet całego programu to ponad 31 mln złotych!

Centrum Kultury w ramach otrzymanego grantu stworzy profesjonalne studio nagraniowe do realizacji materiałów audio i video na potrzeby własne oraz lokalnej społeczności. Będzie to miejsce otwarte do realizacji różnego typu nagrań – dźwiękowych, muzycznych oraz filmowych.

W ramach projektu pracownicy naszej placówki przejdą również kompleksowe szkolenia z zakresu projektowania cyfrowej oferty kulturalnej oraz wykorzystania narzędzi internetowych. A to wszystko z myślą o naszych odbiorcach, czyli mieszkańcach gminy Polkowice.

Więcej informacji już wkrótce!