Prezent od KGHM ZANAM

KGHM ZANAM Sp. z o.o. przekazał dziś nam 15 sztuk maszyn do szycia – zrobimy z nich dobry użytek nie tylko przy tworzeniu rekwizytów i strojów teatralnych.
W ramach, planowanego , zorganizowanego w Pałacu w Suchej Górnej – Uniwersytetu Ludowego, chcielibyśmy otworzyć Pracownię krawiecką, a w niej prowadzić zajęcia z podstaw szycia, dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nożyczkami oraz zajęć podnoszących umiejętności dla osób zaawansowanych w sztuce krawieckiej.
Maszyny do szycia pozwolą uczestnikom nabyć nowe kompetencje, rozwinąć pasje i rozpocząć ciekawą przygodę. W pracowni krawieckiej od podstaw nauczymy się planować prace krawieckie, projektować kreacje, wykrajać i szyć na miarę, skracać i przerabiać.
Chcielibyśmy pokazać uczestnikom, jak przyjemnym, odstresowującymi wyciszającym zajęciem jest rękodzieło, do którego szycie na maszynie również należy.
Nasza Pracownia krawiecka skierowana będzie do osób zainteresowanych rozwijaniem swych umiejętności rękodzielniczych – dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.