XXIV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat Pod Kyczerą”

Najgłośniejszy, najbardziej kolorowy i radosny festiwal już niebawem w Polkowicach!

Już 21. sierpnia o godz. 16.00 polkowicki rynek stanie się wielokulturowym centrum, a to wszystko za sprawą XXIV Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat Pod Kyczerą”. W roztańczonym korowodzie swoje stroje, pieśni i tańce zaprezentują zespoły ludowe z całego świata. Następnie pochód uda się do Amfiteatru w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku, by przez kilka godzin bawić widzów, ale również edukować i otwierać na oblicze innych kultur.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”, który to przy organizacji Festiwalu Zespół współpracuje z miejscowymi samorządami, instytucjami kultury i stowarzyszeniami.

„Kyczerę” gościliśmy w Polkowicach w 2019 roku – festiwal zgromadził liczną publiczność. Mamy nadzieję, że i tym razem Was nie zabraknie!

W tym roku ważnym elementem wydarzenia będzie wsparcie idei lokalnego patriotyzmu w kulturze. Tę inicjatywę, będącą ważną częścią naszej tożsamości, kreujemy poprzez zaproszenie do udziału w koncercie galowym Zespołu Ludowego Podolanki z Nowej Wsi Lubińskiej oraz Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Łastiwczata” z Przemkowa.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i dorosłych, m. in. potraw kuchni litewskiej, łemkowskiej i ukraińskiej przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kaźmierzowa, stoisk rękodzielniczych, pojawi się także Ata & Art Makrama z Zielonej Góry oraz Stowarzyszenie GEK – Głogowska Edukacja Kresowa. 

Zapraszamy także do świetlic wiejskich na koncerty i animacje:
25.08., godz. 18.00, Nowa Wieś Lubińska
26.08., godz. 18.00, Komorniki

Podczas wydarzenia przeprowadzimy również zbiórkę charytatywną na rzecz Kuby Bielaka.