Gminne Święto Plonów 2021

Będzie głośno, kolorowo i smacznie. Strefa zabaw, warsztaty, stoiska i koncerty będą stanowić atrakcję dla całych rodzin. Tegoroczne Gminne Święto Plonów odbędzie się 5 września w Sobinie.

Gminne Święto Plonów to najważniejsze święto dla rolników z Gminy Polkowice będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Obchody rozpocznie Msza Święta w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Sobinie. Po nabożeństwie odbędzie się tradycyjny i barwny korowód. Po częściach obrzędowych zacznie się część artystyczna.  Z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowano kąciki zabaw i warsztaty artystyczne. Na głównej scenie od godziny 16.00 zaplanowane są koncerty zespołów ludowych i folkowych: Sobinianie, Podolanki i Kapela Towarzyska. Ponadto podczas wydarzenia podsumowany zostanie konkurs Burmistrza Polkowic na „Wzorową Pasiekę Gminy Polkowice 2021” oraz rozstrzygnięte zostaną konkursy:

  • „Najpiękniej ukwiecony balkon”,
  • „Najpiękniejsze działki ROD”,
  • „Miniatura Wieńca Dożynkowego”.

Stałym elementem święta rolników jest także prezentacja stoisk sołeckich oraz Rodzinnych Ogródków Działkowych, na których posmakować będzie można potraw regionalnych i nie tylko. 

Gminne Święto Plonów zakończy występ gwiazdy wieczoru – zespół FUTURE FOLK.
Zespół prezentuje nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr. Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki. Ostrej, ale tanecznej i wpadającej w ucho. W czerwcu 2012 r. zespół wydał debiutancką płytę „Zbacowanie”.  Album promowały dotychczas single: „Janko”, „Twarda Skała”, „Dukaty” i „Holny wietrze”. Future Folk został artystą „trendy” podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014! Ich piosenka „Malinowa dziewczyno” zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu sms-owym widzów! W lipcu 2015 r ukazała się druga płyta zespołu „Zbójnicki After”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!