Warsztaty Gitarowe z Markiem Raduli!

Zapraszamy wszystkich gitarzystów z gminy Polkowice na warsztaty z Markiem Raduli, które odbędą się w dniach 8-9 października 2021 r. Warsztaty odbędą się w Centrum Kultury w Polkowicach przy
ul. Skalników 4.

Po intensywnych ćwiczeniach pod okiem specjalisty odbędzie się jam session z udziałem uczestników zajęć. Zapraszamy wszystkich do wysłuchania efektów ich pracy zarówno 8, jak i 9 października
o godz. 20.00 do Wiatraka Polkowickiego.

Wydarzenie realizowane jest w ramach KULTURY ON! i jest jednym ze zwycięskich projektów wybranych podczas Giełdy inicjatyw. Inicjatorem i koordynatorem wydarzenia jest Michał Stępień – lokalny muzyk i gitarzysta. 

 

MAREK RADULI

Muzyk w swojej karierze nagrał kilkadziesiąt albumów i zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i poza jej granicami. Wypracował sobie liryczne i rozpoznawalne brzmienie, a jego solówki gitarowe przeszły do kanonu polskiej muzyki.

W trakcie swojej kariery współpracował m.in. z Wandą i Bandą, Bajmem, Tadeuszem Nalepą czy Krzysztofem Ścierańskim. Szerokiej i wielopokoleniowej publiczności dał się poznać jako wyrazisty gitarzysta Budki Suflera. Dla wymagających i koneserów regularnie grywał w jazzowych klubach – jak Polska długa i szeroka. Równolegle, będąc wykładowcą na wielorakich warsztatach muzycznych, od dawna chętnie dzieli się z młodzieżą swoim doświadczeniem i realizuje się jako pedagog.

Na co dzień, współpracując od lat z Anną Wyszkoni (także jako szef jej zespołu, aranżer i producent), jednocześnie jest członkiem legendarnej, jazz-rockowej grupy Laboratorium. Jego własny projekt koncertowy – Raduli Squad – jest jednocześnie zapowiedzią wydania nowego autorskiego albumu. Pierwsza solowa płyta Marka, instrumentalny „Meksykański Symbol Szczęścia” (1997), jest jedną ze znaczniejszych pozycji w dziedzinie naszej muzyki gitarowej.

Własny styl, wyjątkowa wrażliwość, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie, sprawiają, że trudno nie fascynować się muzyczną osobowością Marka Raduli, która stale kreuje wielopłaszczyznowe i magiczne światy gitary elektrycznej.

 

Harmonogram zajęć przedstawia się następująco:

8 października
godz. 12.00 – 14.00 – I blok zajęć w Centrum Kultury (ul. Skalników 4)
przerwa
godz. 16.00 – 18.00 – II blok zajęć w Centrum Kultury (ul. Skalników 4)
przerwa
godz. 20.00 – ok. 24.00 – jam session w Wiatraku Polkowickim (ul. Młyńska 1)

9 października
godz. 11.00 – 14.00 – I blok zajęć w Centrum Kultury (ul. Skalników 4)
przerwa
godz. 16.00 – 18.00 – II blok zajęć w Centrum Kultury (ul. Skalników 4)
przerwa
godz. 20.00 – ok. 24.00 – jam session w Wiatraku Polkowickim (ul. Młyńska 1)

 

Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach, zapoznaj się z regulaminem, wypełnij kartę zgłoszeniową i dostarcz ją do Centrum Kultury w Polkowicach  (ul. Skalników 4) lub wyślij skan na adres mailowy: marta.stanowska@ckpolkowice.pl.

Na wasze zgłoszenia czekamy do 6 października 2021 r

 

karta zgloszeniowa os. niepełnoletniej

Karta zgłoszeniowa os. pełnoletniej

Regulamin – warsztaty gitarowe

 

Projekt Kultura ON! został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

Tworzymy razem wypasioną kulturę!