Wernisaż wystawy „Natura w skali makro”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy z cyklu „Sztuka i… zadziwia. Natura w skali makro”, który odbędzie się 8 października, o godz. 17.00 w Starostwie Powiatowym w Polkowicach.

Projekt malarski „Sztuka i…zadziwia” został zrealizowany przez Starostwo Powiatowe i Centrum Kultury w Polkowicach. Jego celem była prezentacja świata natury w skali makro, niedostrzegalnej gołym okiem oraz umożliwiającej odkrywanie niezwykłości form, barw i detali w zupełnie nowych formach.

Dobór tematu nie był przypadkowy – chcieliśmy skupić się na relacji człowieka z przyrodą oraz jego wpływu na otaczające go środowisko naturalne. Od lat wiemy, że od katastrofy dzieli nas cienka granica, do której niebezpiecznie się zbliżamy, chcemy więc głośno o tym mówić oraz pokazywać, jak świadomie i z poszanowaniem wyznaczać i realizować swoje cele, by móc żyć w zgodzie z pięknem kryjącym się w naturze. Artyści i miłośnicy sztuki mieszkający na terenie Powiatu Polkowickiego z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością podeszli do realizacji projektu, a efekty ich pracy można podziwiać na wystawie.

Wszystkie prace realizowane były pod kierunkiem Andrzeja Kabata, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.