19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY „Ja żyję tak”

Projekt kulturalno-profilaktyczny pn. „JA ŻYJĘ TAK”  organizowany jest w ramach działań kampanii „19 dni przeciwko przemocy”. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Polkowice.

Przez pierwsze 19 dni listopada na wszystkich kontynentach świata trwa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży. Wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Polkowicach postanowiliśmy włączyć się w przedsięwzięcie organizując warsztaty profilaktyczne, koncert oraz konferencję, które odbędą się w dniach 18 – 19 listopada 2021 r. Gościem specjalnym projektu będzie Mikołaj Macioszczyk, autor utworu „Ja żyję tak”.

Program:

18 listopada, Świetlica Środowiskowa w Polkowicach

godz. 16.00 – Warsztaty profilaktyczne

 

Podsumowanie kampanii  19 dni Przeciwko Przemocy Dzieci i Młodzieży

19 listopada, Kino w Polkowicach

Godz. 9.15 – Koncert profilaktyczny Mikołaja Macioszczyka

dla klas VIII z terenu gminy Polkowice / zapisy pod nr telefonu 76 746 88 18

Godz. 12.00 – Konferencja podsumowująca działania na terenie gminy Polkowice

 

Mikołaj Macioszczyk to charyzmatyczny bydgoski wokalista, muzyk i autor tekstów. Uczestnik X i finalista XI edycji Programu The Voice of Poland (2020). Dwukrotny laureat Beatlemania Festival im. J. Lennona oraz laureat tegorocznej XIII edycji festiwalu „Serca bicie” im. Andrzeja Zauchy. Autor utworu „Fala”, wydanego wraz z Universal Music Polska, który jest dostępny na wszystkich portalach streamingowych i obecnie gości na antenie kilku stacji radiowych. Z innym autorskim numerem „Ja żyję tak” gościł w programie DZIEŃ DOBRY TVN.
W styczniu 2021 r. w czasie pandemii, gdy nie odbywały się żadne koncerty zorganizował akcję „Pociąg do normalności”, występując dla publiczności na wielu polskich Dworcach w różnych miastach całej Polski. Akcja ta odbiła się szerokim echem w mediach. Także jako pierwszy od PONAD ROKU zorganizował zaskakujący Koncert Na Wodzie grając z pokładu statku dla publiczności, zgromadzonej na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Przy okazji tego wydarzenia we współpracy z miastem Bydgoszcz powstał tam również teledysk nagrany do utworu „Chciałem być” w hołdzie dla Krzysztofa Krawczyka.
Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem, który ukaże się w kwietniu 2022 r., a wcześniej można spodziewać się premiery kolejnych singli. Młody muzyk sam komponuje utwory, a krążek będzie utrzymany w klimacie alter-pop, z elementami funky, rocka czy nawet blues’a. Pojawią się także wersje akustyczne utworów.
Występuje na wielu przeglądach i festiwalach, wspiera koncerty i wydarzenia charytatywne dla dzieci i młodzieży, a także wydarzenia promujące zachowania ekologiczne. Jego występy na żywo cechuje niezwykła energia oraz pozytywne podejście, młody muzyk ma wspaniały kontakt z publicznością i lubi dzielić się swoją pasją. Dzięki tej otwartości i autentyczności zjednał sobie już dość spore grono fanów i odbiorców, co wyraża się w sporej aktywności tych młodych ludzi na jego mediach społecznościowych.
W ramach koncertu profilaktycznego Mikołaj Macioszczyk wykona znane utwory polskich i światowych artystów. Są to piosenki zarówno nawiązujące do trudnych wydarzeń dotyczących np. uzależnienia, jak i te z przesłaniem, niosące nowe nadzieje i przeciwdziałające hejtowi lub też po prostu artystów, którzy sami mieli problemy związane z jakimś uzależnieniem. Muzyka jest dobrana w taki sposób, aby przemówić do młodego odbiorcy.