Koncert pieśni i arii „Z muzyką przez świat”

W listopadzie w naszym programie znajdzie się coś dla miłośników opery. Zapraszamy na dwa koncerty najpiękniejszych pieśni i arii „Z muzyką przez świat” w wykonaniu polkowiczanki – Darii Sawczuk. Na scenie towarzyszyć jej będzie niezwykła pianistka – Dorota Demidowicz.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

20 listopada, godz. 18.00 – świetlica wiejska w Komornikach

21 listopada, godz. 18.00 – świetlica wiejska w Jędrzychowie

 

Daria Sawczuk, edukację taneczno – wokalną rozpoczęła w wieku 5 lat w zespole pieśni i tańca Ba-da, następnie w zespole Gwarkowie w Lubinie. W 2016 r. ukończyła klasę śpiewu solowego w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie oraz nawiązała współpracę w charakterze solistki z Orkiestrą Red Swing Low w Gryficach. W 2021r. ukończyła studia I stopnia na kierunku wokalistyka na wydziale wokalno–aktorskim na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 2021 r. rozpoczęła studia II stopnia na wydziale wokalno – aktorskim na kierunku śpiew solowy – kameralistyka na Uniwersytecie Muzycznym F.Chopina w Warszawie. W 2016r. wystąpiła w charakterze artysty chóru w Hiszpańska Noc z Carmen – Zarzuela Show zrealizowanym przez Operę Wrocławską. W 2017r. uczestniczyła jako artysta chóru w Pajace R.Leoncavalla wystawionym przez Operę na Zamku w Szczecinie. W latach 2018/2019 wzięła udział w operze Guru L. Petitgirarda, zrealizowanych przez Operą na Zamku w Szczecinie, w 2019r. w Stabat Mater/Harnasie K.Szymanowskiego, Halce S.Moniuszki zrealizowanych przez Operę Nova w Bydgoszczy. W 2020r. wzięła udział w musicalu Przygoda w Krainie Oz K.Dobosiewicza w Filharmonii Gorzowskiej wcielając się w rolę Niebieskiej Czarownicy i Złotej Czarownicy. W 2021r. wystąpiła w roli masażystki i dziewczyny z haremu w musicalu Bulwar Zachodzącego Słońca A.L.Webbera zrealizowanego przez Opera Nova w Bydgoszczy. Swoje umiejętności aktorskie rozwija przez uczestnictwo w kursach dubbingowych Studio SDI Media oraz Masterclassach prowadzonych w Teatrze Baza w Warszawie, filmach krótkometrażowych realizowanych przez Warszawską Szkołę Filmową. W 2020 r. zagrała rolę drugoplanową – siostry głównego bohatera w filmie. Książę w reż. F. Rembikowskiego. Obecnie film został nominowany na festiwal kwalifikujący do Oskara „Chicago International Children’s Film Festival”. Dodatkowo bierze udział w filmie Moja szansa w reż. K.Świderskiego wcielając się w rolę śpiewaczki. Laureatka konkursów wokalnych na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

 

Dorota Demidowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. W roku 2011 ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w Bydgoszczy. Jest laureatką Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursów Muzycznych między innymi: III Nagrody w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopinia w Szafarni (2009), I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie „Anemos” w Rzymie (2010), II Nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie „Mozart” we Frascati. ( 2011), I nagrody oraz nagrody specjalnej w Międzynarodowym konkursie w Tarquini (2016), IV nagrody w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2016). W 2017 roku wraz z zespołem kameralnym „Timpiano” otrzymała również wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Rising Star w Berlinie oraz w Międzynarodowym Konkursie „Feurich” w Wiedniu. Obecnie pracuje w Akademii Muzycznej jako pianista-korepetytor w klasie śpiewu dr Anity Urban-Wieczorek, dr Agnieszki Piass oraz dr Beaty Gramzy.