Wernisaż wystawy (nie)jednego obrazu – malarstwo Barbary Rzęsy

Wernisaż wystawy (nie)jednego obrazu to cykl wystaw poświęcony twórczości artystów i sympatyków sztuki. Różni ich prawie wszystko, a łączy jedno – pasja, która w ich życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. Sztuka to barwy i emocje, to umiejętność obserwacji i patrzenia na świat, ludzi… malarstwo jest niewątpliwie jedną ze sztuk, pozwalającą odkrywać siebie, duszę, emocje.

Wernisaż wystawy (nie)jednego obrazu stwarza zdolnym artystom możliwość prezentacji swojego dorobku szerokiemu gronu odbiorców. Cykl ten jest okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń na polu sztuki

W ramach cyklu zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Pani Barbary Rzęsy, który odbędzie się

10 grudnia 2021 r., o godz. 17.00
w Starostwie Powiatowym w Polkowicach (zaproszenia do odbioru w Centrum Kultury)

Wystawę zwiedzać można od 13 grudnia 2021 r. do 10 stycznia 2022 r.

  

Barbara Rzęsa przygodę z pędzlem, sztalugą i płótnem rozpoczęła dwa lata temu przekraczając próg Pracowni Malarstwa Sztalugowego i Rysunku w Centrum Kultury w Polkowicach. Jak sama mówi, pragnienie malowania tliło się w niej niemal od dzieciństwa, ale dopiero w dorosłym życiu dostała mocny impuls by wrócić do młodzieńczych marzeń. Tematem przewodnim jej prac jest natura, pejzaż i kwiaty o intensywnych, nasyconych barwach. Najczęściej maluje na dużych formatach, które motywują i stają się przestrzenią do wyrażania własnych emocji.