Koncert Tribute to Grzegorz Ciechowski

16 grudnia 2021

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami z dn. 14 grudnia 2021r. informujemy, że limit miejsc udostępnionych publiczności w naszym kinie wynosi 30 %.
W związku z tym na Koncert Tribute to Grzegorz Ciechowski może wejść 56 osób.

Do ww. limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z COVID-19.

_________________________________________________________________________________________

7 grudnia 2021

22 grudnia przypada 20. rocznica śmierci Grzegorza Ciechowskiego – wokalisty, muzyka, kompozytora i autora tekstów, lidera zespołu Republika. Wszystkich fanów jego twórczości zapraszamy na wydarzenie Tribute to Grzegorz Ciechowski, które odbędzie się właśnie 22 grudnia 2021 r o godz. 19.00 w polkowickim Kinie.

W programie:
– projekcja wywiadu z twórcami książek o Grzegorzu Ciechowskim: Leszkiem Gnoińskim -dziennikarzem i autorem książek muzycznych oraz Sylwią Gawłowską – doktor nauk w zakresie literaturoznawstwa.
– koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego z najlepszymi utworami Republiki.

Zespół muzyczny składa się z lokalnych muzyków, a na jego na czele stoi Maciej Szwed.

Maciej Szwed – muzyk oraz producent muzyczny, wieloletni pasjonat twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Fascynacja osobą Grzegorza Ciechowskiego rozpoczęła się w dzieciństwie (jako 10 – latek słuchał pierwszych utworów G.C.) i rozwijała się wraz z dorastaniem. Pierwszy projekt związany z założycielem zespołu Republika, to projekt edukacyjny na temat życia i  twórczości Grzegorza Ciechowskiego. W ramach przygotowania tego projektu, Maciej, przeprowadził ponad dwugodzinny wywiad ze Zbigniewem Krzywańskim, który swoją karierę zawodową zaczął jako gitarzysta zespołu Republika. Dzięki temu projektowi nawiązał kontakt z fanklubem Republiki ,,Republika Marzeń”. W ramach współpracy z fanklubem wystąpił razem z  bratem Jakubem Szwedem podczas Dnia Białej Flagi w klubie OD NOWA w Toruniu w 2014 roku. 

WSTĘP WOLNY

W PRZYPADKU WPROWADZENIA OBOSTRZEŃ UNIEMOŻLIWIAJĄCYCH ZORGANIZOWANIE KONCERTU W DNIU 22.12.2021 KONCERT BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ ONLINE NA FB CENTRUM KULTURY.