Koncert „Kolędowe kołysanie”

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chóru NOBIS pt. „Kolędowe kołysanie”.
Występ odbędzie się 16 stycznia 2022r. o godz. 16.30 w Kościele pw. Matki Bożej Łaskawej i Św. Sebastiana w Polkowicach.

Bezpłatne wejściówki do nabycia w Galerii „Rynek 26” oraz u proboszcza parafii.

Chór kameralny „NOBIS”  powstał 2 lata temu i tworzy go grono przyjaciół, którym od zawsze w duszy gra muzyka.  Przyjaciele znają się już długo, gdyż muzykują w stałym składzie od kilkunastu lat, choć na co dzień zdecydowana większość nich muzyką nie zajmują się zawodowo. Chór wykonuje utwory z kręgu muzyki sakralnej, w tym także cerkiewnej z różnych epok, prezentuje również muzykę ludową oraz zmaga się z różnymi stylami oraz formami śpiewu, w tym także z polifonią.  Najważniejszy jest jednak wspólny śpiew, wspólne przeżywanie oraz dzielenie się ową strawą duchową ze słuchaczami.  

Kolędy są ulubionym repertuarem chóru – choć w tradycyjnej oprawie, to jednak –  w bardzo ciekawej interpretacji. Chór zaprezentuje kilkanaście kolęd w opracowaniu m.in.: St. Głowackiego, M. Pospieszalskiego, K. Stecenka czy  K. Melnarowicza.  Chórzystom będzie niezmiernie miło, kiedy uświetnią Państwo ich skromny występ swą obecnością.          

Wydarzenie odbywa się zgodnie z aktualnym reżimem sanitarnym.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertu.