Koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy

Zapraszamy na koncert „Z Ukrainą w Sercu”! Odbędzie się on w najbliższą środę, tj. 13 kwietnia o godz. 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Łaskawej i Św. Sebastiana (Polkowice, ul. Wojska Polskiego 7) Wystąpi Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy im. H. Majborody.
Wstęp na koncert jest wolny.

W ramach wydarzenia wolontariusze ze Szkolnego Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach będą zbierali do puszek dobrowolne ofiary na pomoc Ukrainie.

Najstarsza grupa twórcza Ukrainy ze stuletnią historią – Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy, planuje zorganizować w Europie serię koncertów charytatywnych, aby zebrać fundusze na potrzeby ofiar rosyjskiej agresji i kultury ukraińskiej. Czym jest kapela bandurystów? Mówiąc prościej, jest to 50 przystojnych mężczyzn, którzy jednocześnie śpiewają i grają na bandurach. Ponadto, kapela bandurystów to muzycy niosący prastary gen ukraińskiego kobzaryzmu, który jest unikalny dla narodu ukraińskiego i który mimo wszelkich prób zniszczenia go przez reżimy totalitarne jeszcze bardzie go zahartował i umocnił. Co roku chór organizuje konkurs, aby wyłonić najbardziej zasłużone i najzdolniejsze osobistości, aby dalej kultywować tę unikalną cechę kulturową. W programie koncertu nie zabraknie słynnych ukraińskich pieśni ludowych, utworów patriotycznych walki wyzwoleńczej, a także popularnych utworów współczesnych.

Organizatorami koncertu są Centrum Kultury w Polkowicach, Gmina Polkowice, Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana Polkowice i Stowarzyszenie Świętego Sebastiana w Polkowicach.