Dzień Otwarty SALONU

Od niedawna, dzięki Gminie Polkowice, na Rynku powstała nowa przestrzeń do działań – Salon, czyli miejsce ciekawych spotkań. Mamy nadzieję, że wraz z Centrum Kultury, będziecie spełniać tu swe kreatywne pasje. Miejsce to będzie pełne warsztatów, koncertów, spotkań i nie tylko: każdy gość odnajdzie tu komfort i wygodę. Chcemy, byście poczuli się u nas jak w domu, w którym salon stanowi centrum życia rodziny. Zatem kanapy oraz kominek czekają w samym centrum miasta – Rynek 27, a my postaramy się wprowadzać rodzinną atmosferę. Do sali wejdziecie przez kawiarnię CieKawa (dawniej „Galeria Rynek 26”).

Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY SALONU, który odbędzie się 23 kwietnia, start godzina 12.00. W programie zaplanowaliśmy działania, które będą odzwierciedlać charakter miejsca. Będzie twórczo, kreatywnie i ciekawie!
Wstęp wolny!
Ilość osób na warsztatach jest ograniczona.

Salon to nowy punkt na mapie naszego miasta, dostępny dla każdej grupy od najmłodszych do najstarszych. W godzinach przedpołudniowych spotykać się tu będzie Klub Seniorów Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach, a popołudniu odbywać będą się działania kulturalne dla mieszkańców. Remont lokalu był możliwy dzięki Gminie Polkowice oraz dofinansowaniu z Programu Wieloletniego „Senior+” 2021 – 2025: utworzenie placówki Klubu „Senior+” w Polkowicach.

PROGRAM DNIA OTWARTEGO
23 kwietnia

STREFA DLA DZIECI
godz. 12.00 – 18.30

 • malowanie na kamykach
 • magnesy – buttony
 • malowanie na folii
 • wielkie klocki i inne atrakcje

STREFA WARSZTATOWA
godz. 12.00 – 13.30
„UPCYCLING jest w modzie!”

 • eko torby z T-shirtów (przynieś koszulkę, a zamieni się w torbę
 • biżuteria z butelek PET

godz. 14.00 – 15.30

 • naszyjniki oraz bransoletki w stylu boho i 3D

godz. 16.00 – 17.30

 • haft krzyżykowy
 • scrapbooking – kartki na każdą okazję, ozdobne opakowania na czekoladę

STREFA GIER
godz. 12.00 – 13.30

 • rodzinne gry stolikowe

godz. 14.00 – 17.30

 • „gry bez prądu” dla młodzieży i dorosłych

KONCERTY
od godz. 18.00

Patrycja Wiśniewska – uczennica ZS nr 2 w Lubinie. Chodzi do klasy technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Uwielbia śpiewać i rysować. Od sześciu lat uczęszcza na warsztaty w Centrum Kultury w Polkowicach. Śpiewa w grupie wokalnej i jest członkiem grupy teatralnej Antrakt.

Karolina „Caroline” Ziemlicka – śpiewa od 13 lat. Komponuje muzyke, pisze teksty. Jej piosenki grają w kilkunastu stacjach radiowych w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Jest laureatką kilkudziesięciu festiwali wokalnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej w kraju i za granicą m.in. We Włoszech, Bułgarii, Hiszpanii. Stała na jednej scenie z wieloma największymi gwiazdami polskiej muzyki. Jest zwyciężczynią odcinka Szansy na Sukces z piosenkami musicalu Metro oraz finalistką Szansy na Sukces Opole 2022, która będzie miała miejsce 22 maja na żywo w TVP2. Na stałe współpracuje z Narodowa Orkiestra Dętą w Lubinie.

.

Ponadto w Kawiarnii „CieKawa” w godz. 12.00 -18.00 odbędzie się degustacja kawy po śląsku.