„Reporterzy i reporterki na globalnym Południu” – gra wielkogabarytowa dla grup zorganizowanych w Salonie

AKTUALIZACJA: Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH TERMIN ROZGRYWEK ULEGŁ OPÓŹNIENIU: NIEBAWEM PODAMY NOWY TERMIN. PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ I PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA.

Centrum Kultury w Polkowicach oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Polkowicach zapraszają do wspólnego zagrania w grę „Reporterzy i reporterki na globalnym Południu”. Gry użyczyła nam Polska Akcja Humanitarna i będzie ona w naszym mieście w dniach 24 -29 maja.


Rozgrywki odbywać się będą w Salonie (Rynek 27) w godzinach dopołudniowych (po wcześniejszej rezerwacji) i każda z nich potrwa około 1,5 h. Gracze wcielają się w rolę Zespołów Reporterskich, których zadaniem jest zrealizowanie specjalnego wydania gazety „Wieści ze świata” przedstawiającego różnorodną rzeczywistość 4 krajów Afryki Wschodniej.


Zapraszamy klasy oraz grupy zorganizowane (od 4 do 16 osób) do zapisów pod nr tel. 505 449 038 i 531 940 384.

Gra przeznaczona jest dla osób z ostatnich klas szkoły podstawowej (7-8), szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.


Wspólna zabawa ma wzbudzić refleksję na temat tego, jakie obrazy, historie, punkty widzenia na temat państw Afryki Wschodniej są obecne w polskich mediach, domach i szkole oraz pokazać bardziej zróżnicowany obraz tych miejsc. Gra może także służyć do omówienia mechanizmu działania mediów, sposobów tworzenia i selekcji informacji, które są publikowane w mediach.
Ponadto w czerwcu w Polkowicach zagości kolejna gra Polskiej Akcji Humanitarnej pt.” Wodne wyzwania”. Więcej szczegółów już wkrótce.