Gry wielkogabarytowe oraz escape room w Salonie

Zapraszamy grupy zorganizowane do popołudniowych rozgrywek w Salonie (Rynek 27). Do dyspozycji oddajemy dwie gry wielkoformatowe: “Wodne wyzwania” oraz “Reporterzy i reporterki na globalnym Południu”, a także escape room “Otwórz się na globalne wyzwania”. Gier użyczyła nam Polska Akcja Humanitarna i będą dostępne do 13 lipca.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 505 449 038

Reporterki i reporterzy na globalnym Południu
Gra kooperacyjna. Uczestnicy i uczestniczki, podzieleni na cztery zespoły reporterskie mają za zadanie stworzyć specjalne wydanie gazety „Wieści ze świata” – w tym celu przenoszą się do czterech krajów Afryki Wschodniej: Ugandy, Kenii, Somalii i Sudanu Południowego.

W trakcie gry będą mieli za zadanie poznać lokalną rzeczywistość, warunki życiowe oraz działalność społeczną tamtejszych oraz międzynarodowych organizacji pozarządowych. Dzięki rozgrywce i omówieniu osoby uczestniczące zauważą podobieństwa między mieszkańcami i mieszkankami Polski, a społeczeństwami krajów pokazanych w grze, zastanowią się także nad sposobami przedstawiania tych krajów przez media. Gra promuje zasady Kodeksu ds. obrazów i wiadomości dot. Krajów globalnego Południa.

Adresaci/tki: Gra przeznaczona jest dla osób z ostatnich klas szkoły podstawowej (7-8), szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.
Liczba osób: 4-16 osób (zawsze podzieleni na 4 zespoły)
Czas rozgrywek: ok. 2,5 h

Wodne wyzwania
Gra obrazuje problem braku dostępu do wody w różnych miejscach na świecie i uświadamia o jego wpływie na inne aspekty życia. Osoby uczestniczące poprzez wcielenie się w rodzinę z globalnego Południa na własnej skórze przekonają się, że trudności w dostępie do wody wpływają także bezpośrednio na możliwości edukacji i rozwoju człowieka. Dzięki rozgrywce i omówieniu osoby uczestniczące poznają przyczyny braku dostępu do wody na świecie oraz dowiedzą się, jakie działania można podjąć w celu urzeczywistnienia dostępu do wody pitnej w krajach globalnego Południa.

Adresaci/tki: Gra przeznaczona jest dla osób z ostatnich klas szkoły podstawowej (6-8), szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.
Liczba osób: 3-15 (podzielonych na 3 do 5 zespołów)
Czas rozgrywek: ok 2,5 h

Escape room: Otwórz się na globalne wyzwania
Pokój zagadek nawiązujących do Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych jako zestaw wyzwań, którym świat powinien stawić czoła do 2030 roku. Gra pokazuje wartość współpracy i partnerstwa na rzecz Celów oraz podkreśla, że współczesne problemy wymagają szybkiej reakcji. Osoby uczestniczące poznają też możliwe formy aktywności społecznej zarówno z globalnej Północy, jak i z globalnego Południa. Gracze rozpoczynają w dwóch drużynach, ale w trakcie rozgrywki łączą się w jeden zespół.

Adresaci/tki: Gra przeznaczona jest dla osób z ostatnich klas szkoły podstawowej (7-8), szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.
Liczba osób: 4-14 osób (podzieleni na dwa zespoły)
Czas: 1h 30 minut rozgrywki + 45 minut na rozłożenie + 45 minut na omówienie