DNI POLKOWIC 2022

Święto miasta już niebawem, a na nim wielkie gwiazdy i mnóstwo dobrej zabawy. Wraz z Burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim zapraszamy na Dni Polkowic 2022!

Po dwuletniej przerwie wraca najważniejsza impreza plenerowa w naszym mieście. Dni Polkowic odbędą się 18 i 19 czerwca 2022 r. w Centrum Piknikowym. Na scenie wystąpią: Natalia Szroeder, Bitamina, Luxtorpeda, Daria, Sara James, Izabela Trojanowska i Kabaret Czesuaf. Ponadto odbędzie się Bajkowy koncert dla dużych i małych oraz niezwykle barwna Eksplozja Kolorów. Nie zabraknie również innych atrakcji jak wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, warsztaty czy konkursy. Tradycyjnie na Centrum Piknikowym znajdzie się również strefa gastronomiczna oraz wystawcy. Świętuj razem z nami!

Współorganizatorem wydarzenia jest Związek Gmin Zagłębia Miedziowego.

18 CZERWCA

16.30 – BAJKOWY KONCERT DLA MAŁYCH I DUŻYCH

18.00 – KADARET CZESUAF

Kabaret Czesuaf od 2002 r. rozśmiesza widzów w całej Polsce. Przez ten czas grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych. Najbardziej rozpoznawalne numery kabaretu to m.in. „Mowa nienawiści”, „Rośliny doniczkowe” i „Ferie w Zakopanem”.

fot. materiały agencyjne

19.30 – DARIA

Daria Marcinkowska portret

Daria Marcinkowska w wieku 18 lat opuściła swój kraj i przeniosła się do Wielkiej Brytanii, aby studiować muzykę i rozwijać swój niepowtarzalny styl. Podczas studiów występowała w wielu znanych miejscach, takich jak O2 Islington czy The Omeara. Podczas BIMM London miała okazję występować dla szwedzkiej rodziny i brała udział w wielu projektach współpracując z najlepszymi muzykami. W 2019 roku pojawiła się w The Voice of Poland, gdzie obróciła wszystkie cztery krzesła.
Jej piosenki podbijają polskie listy przebojów i rozkręcają niejedną imprezę. Jej styl można określić jako pop soul z domieszką muzyki tanecznej.

fot. materiały agencyjne


21.00 – NATALIA SZROEDER

Natalia Szroeder to artystka, której dotychczasowa, niezwykle oryginalna, droga artystyczna, pokazuje świadome dążenie do eksplorowania kolejnych obszarów jej twórczej aktywności. Talent Natalii dostrzegły legendy polskiej sceny muzycznej, m .in . Zbigniew Wodecki, Irena Santor czy Jacek Cygan, którzy zapraszali ją do swoich projektów. Scena jest jej żywiołem, co udowodniła, dając dotychczas ponad czterysta koncertów. Już od najmłodszych lat komponowała muzykę i pisała teksty, co z powodzeniem czyni do dziś. Dotychczasowa kreacja artystyczna Natalii nasycona była nieustannymi poszukiwaniam i swojej ekspresji muzycznej, wynikającej z jej wrażliwości i doświadczeń. Stąd progresywna ewolucja jej twórczości, którą wyraźnie widać w jej ostatnich produkcjach muzycznych . W ostatnim czasie współpracowała m .in . z Janem Młynarskim, Vito Bambino (Bitamina), Quebonafide czy Ralph Kaminski.

Artystka może pochwalić się podwójnie platynowymi i platynowymi płytami za single pochodzące z albumu „NATinterpretacje”, który pokrył się złotem. 05.11.2021 miała premierę długo wyczekiwana płyta Natalii „Pogłos”.

fot. materiały agencyjne

19 CZERWCA

16.30 – SARA JAMES

Sara James to objawienie polskiego rynku muzyki młodzieżowej 2021 roku. Przygodę ze śpiewaniem zaczęła w wieku sześciu lat. W 2021 roku wygrała udział w czwartą edycji programu The Voice Kids.

We wrześniu 2021 reprezentowała Polskę w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior, gdzie wykonała swój autorski utwór i zajęła 2. miejsce.

Social media  Sary śledzą setki tysiące osób a jej singiel Somebody zbliża się do 4 milionów streamów w serwisie Spotify. Jedno jest pewne – Sara dopiero rozwija skrzydła i można spodziewać się po niej wielkich rzeczy.

fot. Dawid Ziemba

18.00 – IZABELA TROJANOWSKA

Izabela Ludwika Trojanowska z domu Schütz – polska piosenkarka rockowa, aktorka filmowa i teatralna, autorka tekstów, projektantka mody oraz osobowość medialna.

W latach 70. rozpoczęła profesjonalną karierę muzyczną. W 1971 została laureatką nagrody za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W latach 1974–1978 studiowała w Studium Wokalno-Aktorskim Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, gdzie debiutowała jako aktorka teatralna. W 1979 zadebiutowała jako aktorka telewizyjna w serialu Strachy. W 1980 rozpoczęła roczną współpracę z Budką Suflera, a także zajęła drugie miejsce na 4. Międzynarodowym Festiwalu Interwizji w Sopocie. W 1981 wydała debiutancki album studyjny pt. Iza, zawierający m.in. przeboje „Tyle samo prawd ile kłamstw” i „Wszystko czego dziś chcę”.

W 1992 roku wydała anglojęzyczny album pt. Izabela Trojanowska, potem dwie polskojęzyczne płyty: Pożegnalny cyrk (1993) i Chcę inaczej (1996). Od 1997 gra Monikę Ross-Nawrot, jedną z głównych bohaterek serialu Klan. W nowym tysiącleciu wydała dwa albumy: Życia zawsze mało (2011) i Na skos (2016).

Jej utwory doczekały się coverów śpiewanych przez innych wykonawców i zespoły.

fot. materiały agencji

20.00 – LUXTORPEDA

Polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3[13]. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa.

Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, który ukazał się 9 maja 2012 roku.

W 2021 roku z okazji dziesięciolecia zespół nagrał covery własnych utworów na płytę Elekroluxtorpeda.

fot. Mateusz Otremba

22.00 – BITAMINA

BITY, SAMPLE I SŁOWA SKLEJONE EMOCJAMI
Bitamina – polski zespół muzyczny, założony przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Powstał z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołał on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. W 2017 roku ukazała się płyta „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”.

W 2018 roku wraz z Dawidem Podsiadło nagrali duet na płytę producencką kolektywu Flirtini. W roku 2019 ukazał się piąty album studyjny grupy „Kwiaty i Korzenie”. Jest to pierwsza płyta zespołu na której równolegle możemy usłyszeć obu wokalistów, czyli Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Dodatkowo do współpracy przy produkcji płyty został zaproszony Moo Latte. Na krążku gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.

fot. Hubert Misiaczyk

Regulamin imprezy