III Jarmark św. Sebastiana

Jarmark św. Sebastiana już po raz trzeci zagości na polkowickim rynku!

Spodziewajcie się istnego labiryntu kramów i stoisk, w których to kupcy z wielu regionów i zakątków naszego kraju prezentować będę swe piękne wyroby – w tym rękodzieła!

Kupującym czas umilać będą nie tylko grupy teatralne ze swymi spektaklami, ale przede wszystkim odważni i mężni rycerze, pojedynkujący się w turniejach o sławę, chwałę oraz jedną setną królestwa. Publiczność także będzie miała okazję sprawdzić tam swe umiejętności: nie wyłączając małych giermków.

Dzień ten pełen atrakcji rozpocznie się w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku, gdzie o godz. 12.30 odsłonięty zostanie pomnik Konrada I, który nadał Polkowicom prawa miejskie. O godzinie 13.00 odbędzie się uroczysta Msza Św. w kościele pw. św. Michała Archanioła. Następnie zapraszamy na rynek, na którym czekać będzie masa atrakcji, m.in. turnieje rycerskie, spektakl, kramy rękodzieła i wyrobów tradycyjnych, stanowiska rzemieślnicze, pracownia alchemika, kuchnia rycerska, warsztaty kreatywne czy też dmuchany zamek. Dzień zakończymy koncertem średniowiecznej muzyki oraz teatrem ognia, który rozjaśni wieczorny mrok wspaniałym i emocjonującym pokazem. Czekamy na mieszkańców w każdym wieku. Do zobaczenia 10 lipca na polkowickim rynku!