Wystawa poplenerowa prac malarskich

Zapraszamy do Starostwa Polkowickiego na wystawę poplenerową, która potrwa do końca lipca. Prezentowane obrazy można zakupić.

Do 31 lipca w Starostwie Powiatowym można podziwiać prace malarskie, które powstały podczas pleneru pt. „Architektura sakralna i piękno natury w sercu Zagłębia Miedziowego”. W sierpniu wystawa prezentowana będzie kawiarni „CieKawa” (Rynek 26). Plener odbył się 10 czerwca w Grodowcu w ramach Dni Polkowic 2022, a patronat nad wydarzeniem objęli  Starosta Polkowicki – Kamil Ciupak, Wójt Gminy Grębocice – Roman Jabłoński oraz proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu – ks. Marcin Kliszcz. Nad plenerem pod względem merytorycznym i artystycznym czuwał  Pan Andrzej Kabat – wykładowca ASP we Wrocławiu oraz Kinga Wróblewska – artysta plastyk. Jak mówili sami artyści, tematyka wykonywanych prac była nie lada wyzwaniem.

Powstałe obrazy można nie tylko podziwiać, ale również nabyć. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na renowację i najwierniejsze odtworzenie miejsca na Górze Kalwarii w Grodowcu – studni zwanej „Cudownym źródełkiem”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Centrum Kultury pod nr tel. 76 746 88 27 lub 76 746 88 10.