Obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego

Wspólne śpiewanie, gra miejska, konkursy, projekcja filmowa to tylko część atrakcji jakie przygotowaliśmy wspólnie z Towarzystwem Historycznym „Victoria” na obchody 78. rocznicy Powstania Warszawskiego! Trzydniowe wydarzenie łączy ludzi w różnym wieku, bo przecież patriotą może być każdy.

Zaczynamy 30 lipca od godz. 15.00 w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku. W tym dniu podziwiać będziemy zaprezentowane przez grupy rekonstruujące dioramy historyczne, umundurowanie, sprzęt oraz broń z okresu powstania styczniowego (grupa „Gloria Victis”), śląskiego (grupa GRH Powstaniec Śląski), wielkopolskiego (grupa GRH Garnizon Gniezno) oraz warszawskiego (Towarzystwo Historyczne „Victoria”). Organizowane będą również gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Dzień zakończy o godz. 19.00 występ zespołu „FORTECA”.

Następnego dnia (31 lipca) o godz. 14:00 w Kinie w Polkowicach będzie można obejrzeć film pt. „Powstanie warszawskie”. Jest to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk.  Cena biletów wynosi 5zł i można zakupić je w kasie kina lub przez stronę internetową bilety.ckpolkowice.pl.

1 sierpnia o 15:00 spod Kawiarni „CieKawa” startujemy z Powstańczą Grą Terenową, na którą zapisy trwają do 26 lipca (pod nr tel. 76 746 88 18.) Dla zwycięzców przewidziane są wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach. O 17.00 w Amfiteatrze Godzina „W”, a tuż po niej koncert w wykonaniu mieszkańców gminy Polkowice pt. „Pamiętamy, więc śpiewamy”, czyli wspólne, międzypokoleniowe śpiewanie.

Gorąco zapraszamy na nadchodzące wydarzenia w Polkowicach w dniach 30.07-1.08.2022 r.

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Polkowice.

DO POBRANIA:
Regulamin Projektu „Pamiętamy, więc śpiewamy” (PDF, 430 KB)