Kabaret Bez Baby w Tarnówku

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie do świetlicy wiejskiej w Tarnówku!
14 sierpnia o godzinie 18.00 wystąpi Kabaret Bez Baby czyli Adam Dzieciniak, Sławomir Krzywiźniak i Marcin Wiśniewski w programie „Kabaretowy Kogel – Mogel, czyli wszystko można byle z wolna i ostrożna”. Dla osób 18 +

Program składający się z najzabawniejszych polskich skeczów estradowych, scenek, monologów kabaretowych i piosenek, oparty na przeróbkach i adaptacjach tekstów klasyków polskiego kabaretu, nawiązujących do najlepszych czasów kabaretu literackiego, czasów „Zielonego Balonika”, „Morskiego Oka”, Teatru „ Qui-pro-quo”….nieco sentymentalne, lecz jakże aktualne do dzisiaj i mocno akcentujące „współczesność” niezasłużenie zapomnianych tekstów.


Kabaret „Bez Baby” powstał w 1985 roku w Gdańsku. Utworzony został przez aktorów wchodzących w skład ekipy teatralnej Stanisława Tyma, ówczesnego dyrektora Teatru Dramatycznego w Elblągu. Do premierowego „żelaznego” składu Kabaretu należeli Adam Dzieciniak, Zbigniew Jankowski, Wojciech Karpiński, Sławomir Krzywiźniak i „gwiazda kabaretowego wieczoru” Stanisław Tym. Pierwszy program Kabaretu „Bez Baby” nosił tytuł: ”Trochę Szczęścia, trochę Gliku”.
Później skład aktorski ulegał zmianom, wymuszonym przez zmiany adresu poszczególnych członków Kabaretu. Dochodzili aktorzy ze Szczecina, Warszawy, Krakowa, Zielonej Góry. Obecnie grany jest w 3 osobowym składzie.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Więcej kultury – na zdrowie” dofinansowanego z Fundacji KGHM Polska Miedź.