Spotkanie z Krzysztofem Zanussim oraz projekcja filmu

poniedziałek, 29 Maja 2023

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim, jedną z najwybitniejszych postaci polskiego kina, odbędzie się 5 czerwca o godzinie 17:00 w Kinie.

Krzysztof Zanussi to polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy, uważany za jednego z najważniejszych twórców kina polskiego. Zdobył międzynarodową sławę dzięki swoim filmom, które często poruszają ważne tematy społeczne, filozoficzne i moralne. Jego prace często charakteryzują się refleksyjnym stylem narracji i głębokimi przemyśleniami na temat egzystencji, moralności i kondycji człowieka. Jest uważany za jednego z najważniejszych reżyserów nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

5 czerwca zagości w polkowickim kinie. Podczas spotkania rozmawiać będziemy o istotnych aspektach życia: sukcesie, miłości i wierze.  Artyście towarzyszyć będą Barbara Gruszka-Zych - poetka, dziennikarka i krytyk literacki, oraz Józef Edward Kołodziej - artysta, prozaik i poeta. Całość poprowadzi Elwira Ożga-Pańkowska, polkowiczanka, filolożka, pasjonatka historii.

Spotkanie to nie tylko okazja do pogłębienia wiedzy i zrozumienia twórczości Zanussiego, ale także do czerpania inspiracji z jego życiowych doświadczeń i perypetii. Jego droga artystyczna jest pełna fascynujących historii, które wpływają na sposób, w jaki tworzy swoje filmy. Po rozmowie zaplanowana jest projekcja filmu "Liczba doskonała", który jest dziełem samego Zanussiego. Jeśli nie mogą Państwo zostać na projekcji, zakupiony bilet upoważnia do jednorazowego wejścia na seans filmu również w dniach 8-11 czerwca o godz. 19.30.

Bilety w cenie 20 zł (normalny) oraz 15 zł (grupowy, min. 10 os.) dostępny w Kinie, Kawiarni CieKawa oraz na stronie www.bilety.ckpolkowice.pl. Bilety grupowe dostępne są tylko w sprzedaży stacjonarnej.

 

plakat promujący wydarzenie

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: