Polska dla początkujących i zaawansowanych - PODAJ DALEJ!

czwartek, 2 marca 2023

Uzyskaliśmy kolejne dofinansowanie! Zapraszamy seniorki i seniorów oraz uchodźców/migrantów do nowego projektu.

Ogromnie miło nam poinformować, że Centrum Kultury w Polkowicach zostało wybrane jako jedna z dwunastu organizacji (na ponad 60 zgłoszonych instytucji i organizacji pozarządowych z całej Polski) do dofinansowania i realizacji w gminie Polkowice projektu „Polska dla początkujących i zaawansowanych - podaj dalej” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w Warszawie.

„Polska dla początkujących i zaawansowanych - podaj dalej” to projekt edukacyjny, którego celem jest wsparcie organizacji i instytucji samorządowych chcących łączyć wolontariuszki i wolontariuszy 60+ oraz uchodźczynie i uchodźców poprzez konwersacje w języku polskim. Część z uchodźczyń i uchodźców pozostanie w Polsce dłużej i buduje tu swoje życie - pracują lub szukają pracy, korzystają z edukacji, ze służby zdrowia, z kultury. Ważne jest stworzenie warunków, by mogli czuć się u nas możliwie najlepiej i bezpiecznie. Ułatwieniem tego procesu jest tworzenie relacji z Polkami i Polakami w lokalnych społecznościach - także poprzez naukę języka polskiego. Jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów nauki języka osób dorosłych są konwersacje 1 na 1.

W latach 2019-2022 Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” wspólnie z Fundacją Polskie Forum Migracyjne sprawdziło w praktyce pomysł konwersacji seniorów i uchodźców/migrantów, który sprawdził się świetnie.

W gminie Polkowice postaramy się zrealizować podobny scenariusz działań zapraszając do Projektu Seniorki i Seniorów z gminy Polkowice oraz uchodźców mieszkających w naszej lokalnej społeczności. Projekt będzie realizowany do lutego 2024 r.

Rekrutacja do projektu rozpoczyna się już od 3 marca 2023 r. i potrwa do 31 marca 2023 r.

Więcej informacji można uzyskać u koordynatora projektu nr tel. 76 746 88 15 lub osobiście w siedzibie Centrum Kultury w Polkowicach, pok. 114. 

 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele -Fundusz Regionalny.

Partnerem projektu jest Fundacja Polskie Forum Migracyjne.

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: