Gminne Święto Plonów 2022

czwartek, 25 sierpnia 2022

Wraz z Burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim zapraszamy na tegoroczne Gminne Święto Plonów. Wydarzenie odbędzie się 11 września na boisku sportowym w Suchej Górnej. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji!

Obchody tradycyjnie rozpocznie Msza Święta w kościele pw. Św. Anny w Suchej Górnej. Po nabożeństwie odbędzie się barwny korowód a następnie prezentacja wieńców przygotowanych przez sołectwa. Po częściach obrzędowych zacznie się część artystyczna. Wstępy na scenie rozpocznie Orkiestra Górnicza ZG „Polkowice-Sieroszowice”. Następnie na scenie pojawi się lokalny Zespół Ludowy „Sobinianie”. Muzycznymi gwiazdami wieczoru będą DJ Prime oraz zespół Long & Junior. Ponadto podczas wydarzenia podsumowany zostanie konkurs Burmistrza Polkowic na „Wzorową Pasiekę Gminy Polkowice 2022” oraz rozstrzygnięte zostaną konkursy Rodzinnych Ogródków Działkowych:

  • na najładniejszą działkę tradycyjną z elementami ekologicznymi zlokalizowaną w ROD na terenie Polkowic,
  • na najładniejszą działkę rekreacyjną z elementami ekologicznymi zlokalizowaną w ROD na terenie Polkowic,
  • na najlepiej prowadzony i zagospodarowany Rodzinny Ogród Działkowy na terenie Polkowic.

Nie zabraknie pełnych kolorów i domowych wyrobów stoisk sołeckich, atrakcji dla dzieci, warsztatów tematycznych, rękodzieła, stoisk gastronomicznych oraz swojskiego jadła.

Mieszkańcom Gminy Polkowice oferujemy specjalne linie autobusowe. Rozkład jazdy autobusów poniżej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: