Oratorium ku czci św. Sebastiana

wtorek, 13 września 2022

Z okazji ustanowienia św. Sebastiana patronem Polkowic powstało Oratorium ku czci świętego pt. „Pieśń Miłości”. Muzykę do dzieła napisał Daniel Dziuda, zaś słowa wyszły spod pióra Adriana Sielickiego.

Zapraszamy na uroczystość, która odbędzie się 24 września o godz. 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach. Oratorium wykona zespół muzyczny „Cantus Mirabilis” oraz zespół smyczkowy „Sonus Animae”. Partie solowe wyśpiewają: Aleksandra Lisowska-Gołek i Kamil Huszczo. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Św. Sebastian jest patronem chorych na choroby zakaźne oraz orędownikiem w czasie epidemii. Według miejskich kronik oraz źródeł historycznych, latem 1680 r. ówczesne świeckie i kościelne władze Polkowic wspólnie zwróciły do św. Sebastiana o pomoc w zwalczeniu dżumy. Po uczynionych ślubach, jak też i po staraniach podjętych przez ówczesnych lekarzy, dżuma powoli odeszła z miasta. Jako wotum wdzięczności za ten akt Bożej opieki miasto ogłosiło św. Sebastiana swoim patronem. Kult świętego trwa w Polkowicach do dnia dzisiejszego. 4 lipca 2022 roku odbyła się Uroczystość Ustanowienia Świętego Sebastiana Patronem Polkowic
 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: