Połączeni dziedzictwem Suchej Górnej

wtorek, 6 września 2022

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa przygotowaliśmy specjalna edycję Questu w Suchej Górnej. Wydarzenie odbędzie się podczas Gminnego Święta Plonów. Zapraszamy 11 września o godzinie 15:00 - zbiórka przy świetlicy wiejskiej.

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną. Tegoroczne hasło projektu to "Połączeni dziedzictwem". Zachęcamy do wspólnego odkrywania dziedzictwa Suchej Górnej poprzez QUEST czyli edukacyjną grę terenową, która połączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania

Uczestnicy Questu przeniosą się na początek XX wieku i dowiedzą się jak żyli i czym zajmowali się mieszkańcy Suchej Górnej. Poznają historię pałacu oraz działające ówcześnie zakłady rzemieślnicze (krawieckie, kowalskie) oraz piekarnię, restaurację, masarnię, sklep i gorzelnię. Quest pod patronatem Europejskich Dni Dziedzictwa będzie wyjątkowy, ponieważ uczestnicy oprócz historii opowiedzianej zobaczą wielkoformatowe fotografie najważniejszych punktów w miejscowości, a przy niektórych będzie pachnąco i smacznie.

Odkryjmy razem niezwykły charakter przestrzeni, odnajdźmy tzw. ducha miejsca. 
11 września, godz. 15.00, zbiórka przy świetlicy wiejskiej.

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale: