Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Tribute to Grzegorz Ciechowski

22 grudnia 2021 | 19:00 - 21:00

22 grudnia przypada 10. rocznica śmierci Grzegorza Ciechowskiego – wokalisty, muzyka, kompozytora i autora tekstów, lidera zespołu Republika. Wszystkich fanów jego twórczości zapraszamy na wydarzenie Tribute to Grzegorz Ciechowski, które odbędzie się właśnie 22 grudnia 2021 r o godz. 19.00 w polkowickim Kinie.

W programie:
– projekcja wywiadu z twórcami książek o Grzegorzu Ciechowskim: Leszkiem Gnoińskim -dziennikarzem i autorem książek muzycznych oraz Sylwią Gawłowską – doktor nauk w zakresie literaturoznawstwa.
– koncert pamięci Grzegorza Ciechowskiego z najlepszymi utworami Republiki.

Zespół muzyczny składa się z lokalnych muzyków, a na jego na czele stoi Maciej Szwed. Koncert opowiada historie Grzegorza Ciechowskiego jego twórczością.

Maciej Szwed – muzyk oraz producent muzyczny, wieloletni pasjonat twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Fascynacja osobą Grzegorza Ciechowskiego rozpoczęła się w dzieciństwie (jako 10 – latek słuchał pierwszych utworów G.C.) i rozwijała się wraz z dorastaniem. Pierwszy projekt związany z założycielem zespołu Republika, to projekt edukacyjny na temat życia i  twórczości Grzegorza Ciechowskiego. W ramach przygotowania tego projektu, Maciej, przeprowadził ponad dwugodzinny wywiad ze Zbigniewem Krzywańskim, który swoją karierę zawodową zaczął jako gitarzysta zespołu Republika. Dzięki temu projektowi nawiązał kontakt z fanklubem Republiki ,,Republika Marzeń”. W ramach współpracy z fanklubem wystąpił razem z  bratem Jakubem Szwedem podczas Dnia Białej Flagi w klubie ODNOWA w Toruniu w 2014 roku.

WSTĘP WOLNY

W PRZYPADKU WPROWADZENIA OBOSTRZEŃ UNIEMOŻLIWIAJĄCYCH ZORGANIZOWANIE KONCERTU W DNIU 22.12.2021 KONCERT BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ ONLINE NA FB CENTRUM KULTURY.

Szczegóły

Data:
22 grudnia 2021
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:

Podany czas trwania wydarzeń w kalendarzu jest orientacyjny.