Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Z klasyką przez Polskę” – Janusz Wawrowski

4 sierpnia | 18:00

Zapraszamy na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. Wydarzenie odbędzie się 4 sierpnia 2022 r. godz. 18.00, w  kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach. Wystąpi Janusz Wawrowski jeden z najwybitniejszych polskich skrzypków swojego pokolenia. Artyście akompaniuje na fortepianie Mischa Kozłowski – solista i kameralista od lat z wielkim powodzeniem występujący na deskach koncertowych Europy, Japonii i Chin, wykładowca Katedry Kameralistyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Darmowe wejściówki w formie zaproszenia do odbioru od 27 lipca w kawiarni „CieKawa” (Rynek 26).

Projekt „Z klasyką przez Polskę” jest realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, finansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W programie:

Ignacy Jan Paderewski (1860–1941)
Sonata a-moll op. 13 na skrzypce i fortepian
I. Allegro con fantasia
II. Intermezzo. Andantino
III. Finale. Allegro molto quasi presto

Edward Grieg (1843–1907)
Sonata c-moll op. 45 nr 3 na skrzypce i fortepian
Allegretto molto ed appasionato
Allegretto espressivo alla Romanza
Allegro animato

Fryderyk Chopin (1810–1849)
Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
(transkrypcja: Pablo Sarasate)

Ludomir Różycki (1883–1953)
Nokturn fis-moll op. 30 nr 2

Pablo Sarasate (1844–1908)
Zapateado

 

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Zespół NIMiT-u codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” organizowany w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego to jeden ze sztandarowych projektów służących zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach. Dzięki niemu publiczność, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców.

Więcej informacji na temat koncertu

Szczegóły

Data:
4 sierpnia
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:

Podany czas trwania wydarzeń w kalendarzu jest orientacyjny.