Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Lajkuję kulturę i…”: Koncert Tymona Tymańskiego „Republika”

23 października 2021 | 19:00 - 20:30

40zł – 50zł
foto: Michał Biliński.

„Republika” to solowy projekt Tymona Tymańskiego, w którym trójmiejski artysta podjął się zmierzenia z nowofalową ikoną lat 80.

Tymański rozpoczął pracę nad „Republiką” wraz ze swym kwartetem Cztery Czwarte, wykonując piosenki toruńskiej supergrupy na koncertach. Niedługo po premierze jego solowego debiutu, dobrze przyjętych „Paszkwili”, Tymański wszedł do studia, ażeby wybrać piosenki i zaaranżować je na odmienny, nowatorski sposób.

Płyta „Republika” Tymona Tymańskiego i grupy Cztery Czwarte ukaże się 22 grudnia 2021 roku nakładem jego nowej oficyny wydawniczej Świątynia Szumu. W nagraniach biorą udział specjalni goście: wokaliści i songwriterzy Lech Janerka i Ziemowit Kosmowski oraz związani z legendarną formacją gitarzysta Zbigniew Krzywański i saksofonista Jacek Rodziewicz. 

 

 

 

„Lajkuję kulturę i …” to nowy projekt kulturalny realizowany przez Centrum Kultury w Polkowicach.

Misją naszego projektu jest dbałość o rozpowszechnianie wiedzy na temat nieprzeciętnych twórców kultury, m. in. pisarzy, muzyków, malarzy, jak również nurtów w sztuce, które stały się determinantem rozwoju społeczeństw, czyli naszego dziedzictwa kulturowego.

Podczas pierwszej edycji projektu postanowiliśmy opowiedzieć o życiu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego – lidera zespołu Republika, muzyka nieprzeciętnego, o wyjątkowej wrażliwości, którego utwory także dzisiaj poruszają i łączą tysiące ludzi z różnych pokoleń.

22 grudnia 2021 r. przypada 20. rocznica śmierci tego artysty, którego twórczość pozostała żywa nawet po jego śmierci. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć i przypomnieć jego sylwetkę, życiorys oraz dorobek artystyczny. W ramach projektu zaplanowaliśmy m.in. spotkania, koncerty i wspomnienia.

Na wymienione wydarzenia można nabyć karnet w wysokości 60 zł

Bilety i karnety do nabycia w kasach: Kino, ul. Dąbrowskiego 1, Galerii “Rynek 26” oraz na www.bilety.ckpolkowice.pl

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Polkowickim Kinie z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Szczegóły

Data:
23 października 2021
Godzina:
19:00 - 20:30
Koszt:
40zł – 50zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
https://ckpolkowice.pl/2021/10/01/lajkuje-kulture-i-grzegorza-ciechowskiego/

Miejsce wydarzenia

Kino
ul. H. Dąbrowskiego 1
Polkowice,

Organizator

Centrum Kultury w Polkowicach
Telefon:
76 746 88 10
Zobacz stronę dla: Organizator

Podany czas trwania wydarzeń w kalendarzu jest orientacyjny.