Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Lajkuję kulturę i…”: Projekcja filmu „Obywatel miłość” (2018) w reż. Wojciecha Skrobiszewskiego

21 października 2021 | 18:00 - 19:30

15zł

Film „Obywatel Miłość” to odważna, szczera i intymna opowieść Anny Skrobiszewskiej o jej wieloletnim związku z Grzegorzem Ciechowskim.

To przepełniona emocjami, bardzo osobista historia rzucająca nowe światło na osobę artysty, pozwalająca lepiej zrozumieć jego twórczość i życiowe wybory. Film jest debiutem reżyserskim Wojtka Skrobiszewskiego, obecnego męża Anny. Ludzie pracujący przy produkcji nigdy nie mieli do czynienia ze sztuką filmową. To amatorska, offowa praca trójki przyjaciół. Na uwagę zasługują tworzone na żywo przez Martę Wierzbicką-Dąbek grafiki ilustrujące fragmenty piosenek.

Cały materiał, oprócz ostatniej, kręconej w Warszawie sceny, powstał na toruńskiej starówce. Nigdy nie publikowane materiały archiwalne ukazane w filmie, pokazują Grzegorza Ciechowskiego w innym niż dotychczas znanym świetle. Widzimy Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża.

 

„Lajkuję kulturę i …” to nowy projekt kulturalny realizowany przez Centrum Kultury w Polkowicach.

Misją naszego projektu jest dbałość o rozpowszechnianie wiedzy na temat nieprzeciętnych twórców kultury, m. in. pisarzy, muzyków, malarzy, jak również nurtów w sztuce, które stały się determinantem rozwoju społeczeństw, czyli naszego dziedzictwa kulturowego.

Podczas pierwszej edycji projektu postanowiliśmy opowiedzieć o życiu i twórczości Grzegorza Ciechowskiego – lidera zespołu Republika, muzyka nieprzeciętnego, o wyjątkowej wrażliwości, którego utwory także dzisiaj poruszają i łączą tysiące ludzi z różnych pokoleń.

22 grudnia 2021 r. przypada 20. rocznica śmierci tego artysty, którego twórczość pozostała żywa nawet po jego śmierci. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć i przypomnieć jego sylwetkę, życiorys oraz dorobek artystyczny. W ramach projektu zaplanowaliśmy m.in. spotkania, koncerty i wspomnienia.

Na wymienione wydarzenia można nabyć karnet w wysokości 60 zł

Bilety i karnety do nabycia w kasach: Kino, ul. Dąbrowskiego 1, Galerii “Rynek 26” oraz na www.bilety.ckpolkowice.pl

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Polkowickim Kinie z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

Szczegóły

Data:
21 października 2021
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
15zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
https://ckpolkowice.pl/2021/10/01/lajkuje-kulture-i-grzegorza-ciechowskiego/

Miejsce wydarzenia

Kino
ul. H. Dąbrowskiego 1
Polkowice,

Podany czas trwania wydarzeń w kalendarzu jest orientacyjny.