Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl pt. „Paddy – pierwszy polski celebryta” wraz z koncertem fortepianowym

12 czerwca | 17:00 - 19:00

12 czerwca, Amfiteatr

godz. 17.00 – Spektakl pt. „Paddy – pierwszy polski celebryta”
w wykonaniu mieszkańców Gminy Polkowice, wraz z koncertem na altówce i harfie w wykonaniu  Elżbiety Sokołowskiej i Wandy Jabłońskiej

godz. 18.00 – Koncert fortepianowy
w wykonaniu Pawła Popko oraz Ewy Leszczyńskiej.

 

PROGRAM WYDARZEŃ REALIZOWANYCH W RAMACH PROJEKTU „BOHATER SZTUKI I OJCZYZNY – IGNACY JAN PADEREWSKI”

 

Spektakl z udziałem mieszkańców, wystawy, koncerty, warsztaty, spotkanie z youtuberem – to wszystko w Polkowicach w ramach projektu „Bohater sztuki i ojczyzny – Ignacy Jan Paderewski”.

Paddymanią nazywamy zjawisko zbiorowej obsesji postacią Ignacego Jana Paderewskiego, która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX w. Objawiała się m.in. histerią na widok pianisty czy też ogromnym zainteresowaniem mediów jego życiem prywatnym. Nie zabraknie jej także w Polkowicach w najbliższym czasie, ponieważ Centrum Kultury organizuje cykl wydarzeń ku pamięci artysty.

Projekt „Bohater sztuki i ojczyzny – Ignacy Jan Paderewski” dofinansowany jest ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja „Niepodległość po polsku”. Skierowany jest do różnych grup wiekowych i społecznych – od uczniów szkół podstawowych po osoby dorosłe. W ramach niego organizujemy spektakl z udziałem mieszkańców gminy pt. „Paddy – tajemnice pierwszego polskiego celebryty” w reżyserii Bartłomieja Kamińskiego. Nie mogło również zabraknąć koncertów z muzyką wybitnego pianisty. Zaprezentujemy dwie wystawy o życiu i twórczości artysty – pierwsza w przestrzeni miejskiej przy ul. Paderewskiego, druga w Wiatraku Polkowickim. Ponadto dobędzie się wykład historyka Miłosza Szymańskiego, prowadzącego podcast „Za Rubieżą. Lekcja historii”. Dla dzieci i młodzieży przygotowujemy spotkanie z Youtuberem Dawidem Rodenko z kanału “Historia w pięć minut”, warsztaty „Dyplomacji i autoprezentacji” oraz specjalną ścieżkę biograficzną.

Szczegóły

Data:
12 czerwca
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:

Podany czas trwania wydarzeń w kalendarzu jest orientacyjny.