Robotyka

Najlepszy kurs na rozpoczęcie przygody z robotyką, polecany dla dzieci już od 6. roku życia! Warsztaty bazują na najnowszych zestawach LEGO® Education WeDo 2.0. które umożliwiają dzieciom już w wieku 6 lat budować roboty, które po zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Dzięki specjalnym silniczkom, sensorom ruchu i przekładniom zbudowane roboty ruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody. Większa obfitość i różnorodność nowej generacji klocków LEGO® Education WeDo 2.0 pozwala na budowanie ciekawszych i bardziej skomplikowanych robotów! Dzięki bezprzewodowemu połączeniu roboty mogą poruszać się niezależnie od komputera, co daje jeszcze więcej możliwości wykorzystania modeli.

Na każdym spotkaniu dzieci konstruują inny model, a po zbudowaniu programują robota za pomocą intuicyjnego języka graficznego, rozwijając przy tym umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Ostatnia część zajęć to czas na zabawę, eksperymenty oraz próby rozwiązania problemów zadanych przez instruktora.

KIEDY?
poniedziałki:
grupa I, godz. 16.00-16.45
grupa II, godz. 16.50-17.30
grupa III, godz. 16.00-17.30

GDZIE:
Centrum Kultury, przy ul. Skalników 4

DLA KOGO?
dzieci od 6 r.ż.

Miesięczne opłaty za zajęcia dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny będą pomniejszone o 50%. Dodatkowo w lutym opłaty będą mniejsze o 50% w związku z zawieszeniem zajęć na czas ferii zimowych (zgodnie z Zarządzeniem nr 54/2020 Dyrektora Centrum Kultury w Polkowicach z dnia 22.09.2020 r.).