Gminne Święto Plonów 2022

Kategoria
Data wydarzenia
-
Miejsce wydarzenia
Sucha Górna - boisko sportowe

Wraz z Burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim zapraszamy na tegoroczne Gminne Święto Plonów. Wydarzenie odbędzie się 11 września na boisku sportowym w Suchej Górnej. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji!

Nie zabraknie pełnych kolorów i domowych wyrobów stoisk sołecki oraz piękne wieńce, które mieszkańcy własnoręcznie wykonywali na tę okazję.

Obchody tradycyjnie rozpocznie Msza Święta w kościele pw. Św. Anny w Suchej Górnej. Po nabożeństwie odbędzie się barwny korowód a następnie prezentacja wieńców przygotowanych przez sołectwa. Po częściach obrzędowych zacznie się część artystyczna. Wstępy na scenie rozpocznie Orkiestra Górnicza ZG „Polkowice-Sieroszowice”. Następnie na scenie pojawi się lokalny Zespół Ludowy „Sobinianie”. Muzycznymi gwiazdami wieczoru będą DJ Prime oraz zespół Long & Junior. Ponadto podczas wydarzenia podsumowany zostanie konkurs Burmistrza Polkowic na „Wzorową Pasiekę Gminy Polkowice 2022” oraz rozstrzygnięte zostaną konkursy Rodzinnych Ogródków Działkowych:

  • na najładniejszą działkę tradycyjną z elementami ekologicznymi zlokalizowaną w ROD na terenie Polkowic,
  • na najładniejszą działkę rekreacyjną z elementami ekologicznymi zlokalizowaną w ROD na terenie Polkowic,
  • na najlepiej prowadzony i zagospodarowany Rodzinny Ogród Działkowy na terenie Polkowic.

Nie zabraknie pełnych kolorów i domowych wyrobów stoisk sołeckich, atrakcji dla dzieci, warsztatów tematycznych, rękodzieła, stoisk gastronomicznych oraz swojskiego jadła.

Uwagi

Mieszkańcom Gminy Polkowice oferujemy specjalne linie autobusowe. Rozkład jazdy autobusów poniżej.

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: