Oferta dla szkół - Pałac Edukacyjnie

Plakat promujący wydarzenie

Pałac w Suchej Górnej rusza z zajęciami edukacyjnymi! W tak historycznym miejscu, łączącym przeszłość i przyszłość, nie mogło zabraknąć miejsca dla kształcenia przyszłych pokoleń.

Pałac w Suchej Górnej to niezwykłe miejsce na mapie Gminy Polkowice, które otwiera swoje podwoje dla wszystkich pragnących poznać bogatą historię tego miejsca. W ramach naszych działań edukacyjnych, zapraszamy grupy zorganizowane do udziału w fascynujących zajęciach! Programy edukacyjne odbywać się będą we wtorki w Pałacu w Suchej Górnej. Aby dostosować się do potrzeb, istnieje możliwość dostosowania godzin zajęć do komunikacji miejskiej.

Nasza oferta edukacyjna obejmuje kilka programów:

 1. Zwiedzanie Pałacu i Izby Pamięci - Archiwum Społecznego z Przewodnikiem
  W ramach odwiedzin, będzie można usłyszeć historie rodziny, która niegdyś zamieszkiwała w Pałacu. Opowiemy o etapach działalności jakie istniały na przestrzeni lat oraz co odkryto na suficie podczas renowacji. Odwiedzając Izbę Pamięci przybliżać będziemy bogatą historię mieszkańców naszego regionu, ich pochodzenia oraz korzeni. Najmłodsze pokolenia dowiadywać się będą czym jest dziedzictwo i jak ważna dla społeczności jest mała ojczyzna.
  Bilety: normalny 10 zł od osoby, ulgowy 6 zł od osoby

 2. Historia Pałacu w Suchej Górnej + warsztaty rękodzielnicze wg. indywidualnej oferty
  Uczestnicy usłyszą historię Pałacu w Suchej Górnej oraz jego właścicieli. Podczas zajęć opowiemy, czy zabytek zawsze był pałacem i jakie funkcje spełniał przez lata. Zwrócimy uwagę na barokowy wystrój budynku oraz charakterystyczne cechy dla tego okresu w sztuce.
  Zajęcia dopełnią warsztaty rękodzielnicze, które dopasujemy do wieku odbiorców. Każdy uczestnik wyjdzie od nas z własnoręcznie wykonaną pamiątką.
  Bilety: 25 zł od osoby.

 3. Historia mitu o "Orfeuszu i Eurydyce" + warsztaty rękodzielnicze wg. indywidualnej oferty
  Uczestnicy poznają mit o Orfeuszu i Eurydyce, dowiedzą się kim byli bohaterowie i dlaczego znajdują się w pałacu.
  Zajęcia dopełnią warsztaty rękodzielnicze, które dopasujemy do wieku odbiorców. Każdy uczestnik wyjdzie od nas z własnoręcznie wykonaną pamiątką.
  Bilety: 25 zł od osoby.

 4. Zwiedzanie Pałacu i Izby Pamięci - Archiwum Społecznego z Przewodnikiem + Historia Pałacu w Suchej Górnej / Historia mitu o "Orfeuszu i Eurydyce"+ warsztaty rękodzielnicze
  Skorzystaj z kompleksowej oferty, która obejmuje zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem oraz wybrane zajęcia tematyczne połączone z warsztatami rękodzielniczymi.
  Bilety: 30 zł od osoby.

 

Zapisy

Zapisy prowadzimy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 osobiście w Pałacu w Suchej Górnej lub pod numerami telefonu:

Działu animacji społeczno-kulturalnych
kom. 574 884 881
tel. 76 844 04 46 

Recepcja/ Zwiedzanie Pałacu
tel. 76 844 04 40
tel. 76 844 04 41

 

plakat promujący wydarzenie

 

Strony w dziale:

Strony w dziale: