Gminne Święto Plonów 2023

piątek, 25 sierpnia 2023

W dniu 10 września na boisku sportowym w Nowej Wsi Lubińskiej odbędzie się Gminne Święto Plonów, które już od lat gromadzi mieszkańców i miłośników lokalnych tradycji. To wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania, integrowania się z lokalną społecznością oraz dziękowania za tegoroczne plony.

Program rozpocznie się o godzinie 14.00 Dziękczynną Mszą Świętą w kościele św. Szymona i Judy Tadeusza. Następnie o 15.00 wyruszy barwny Korowód Dożynkowy, wprowadzając uczestników w atmosferę lokalnych tradycji. O godzinie 15.30 odbędzie się Uroczyste Otwarcie Święta Plonów oraz część obrzędowa wydarzenia.

Od godziny 16.00 rozpocznie się część artystyczna. Na scenie zagoszczą lokalne zespoły: Orkiestra Górnicza ZG "Polkowice-Sieroszowice", Zespół Ludowy "Sobinianie" oraz Zespół Ludowy "Podolanki". Będzie to też czas wręczania nagród i podsumowania konkursów dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych, "Wypieku tradycyjnego chleba dożynkowego wraz z dekoracją" oraz „Wzorowej Pasieki Gminy Polkowice 2023”. Wieczorem, o godzinie 18.40 wystąpi zespół "Magia Folkloru". Wydarzenie zakończy o godzinie 20.15 koncert Czadomana, który zapewni energetyczną dawkę muzyki.

W czasie trwania Gminnego Święta Plonów, na terenie imprezy będzie możliwość odwiedzenia licznych stoisk prezentujących różnorodne aspekty życia lokalnej społeczności. Sołectwa, Rodzinne Ogrody Działkowe, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Urząd Gminy Polkowice przygotują ciekawe ekspozycje. 

Dla najmłodszych uczestników przewidziano dodatkowe atrakcje i warsztaty. Warto także zaznaczyć, że na miejscu będzie można delektować się swojskimi specjałami, zakupić wyjątkowe rękodzieła oraz wziąć udział w warsztatach i konkursach. Ponadto odbędzie się pokaz sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wisi Lubińskiej.

 

W dniu wydarzenia będą dodatkowe kursy komunikacji miejskiej. Rozkład jazdy dostępny w załącznikach.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

 

plakat promujący wydarzenie

 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: